Yazılım

Windows 10 sorunlarını çözen büyük çaplı Mayıs güncellemesi çıktı!

Microsoft, Windows 10 sorunlarını çözen Mayıs güncellemesini yayınladı. Bu güncelleme ile sistemdeki tüm sorunlar çözülüyor ve yenilikler ekleniyor.

Windows 10 sorunlarını çözen büyük çaplı Mayıs güncellemesi çıktı!

Microsoft, Şubat ayında 21H1 sürümü adlı yeni bir Window 10 özellik güncellemesini duyurmuştu. Bu süreçte birçok güncelleme yayınlanmış ancak bu güncellemeler PC'lerde sorunlara neden olmuştu. Yazılım devi nihayet bu sorunları çözen Mayıs ayı güncellemesini yani 21H1'i indirime sundu.

Sistemdeki hataları çözen bu güncelleme, kullanıcılara yeni özellikler de sunuyor. Microsoft'un yeni özellikleri sayesinde Windows 10 daha kullanışlı bir hale geliyor. Peki, Windows 10 21H1 güncellemesi ile gelen yenilikler neler?

Windows 10 Mayıs 2021 güncellemesindeki yeni özellikler

Windows Hello için varsayılan olarak harici bir kamera kullanın: Halihazırda yerleşik bir kamerası olan bir PC ile Windows-Hello uyumlu bir harici kamera kullananlar için, Windows otomatik olarak bu harici kamerayı Windows Hello için varsayılan olarak kullanabiliyor.

Belgeleri daha hızlı ancak güvenli bir şekilde açın: Windows Defender Uygulama Koruması'ndaki iyileştirmeler, olası güvenlik endişelerini kontrol ederken belgelerinizi daha hızlı açmanıza olanak tanıyor. Windows Defender Uygulama Koruması, güvenilmeyen Word, PowerPoint ve Excel dosyalarının şirketinizin güvenilir kaynaklarına erişmesini önlemeye yardımcı oluyor.

Bu güncelleme ayrıca Windows Yönetim Araçları (WMI) Grup İlkesi Hizmeti (GPSVC), uzaktan çalışma senaryolarını desteklemek için performans iyileştirmesini barındırıyor..

Mayıs 2021 güncellemesi olarak da geçen bu güncelleme; Windows 10, sürüm 2004 veya sonraki bir sürümü çalıştıran belirli cihazlar için şu an indirilebilir durumda.

Windows 10

Windows 10 Mayıs 2021 güncellemesini nasıl yüklerim?

Ara sekmesine "Windows Update" yazın ve Windows Update ayarlarınızı açın (Ayarlar> Güncelleme ve Güvenlik> Windows Güncelleme) ve Güncellemeleri kontrol et'i seçin.

Güncelleme, Windows 10, sürüm 21H1 için Özellik güncellemesi olarak görünüyorsa, başlamak için İndir ve kur'u seçmeniz yeterli olacaktır. İndirme işleminden sonra PC'nizin yeniden başlatılacağını hatırlatalım. Bu yüzden çalışmalarınız varsa kaydedin.

Yorumlar
Bahadır Ömer Hamamcıoğlu
Windows 10 sürüm 1809 v2 yi kullanıyorum. Çok memnunum. Windows 10 nun en hafif işletim sistemi. Her yeni sürüm de dizüstü bilgisayar ım yavaşladı. Tekrar Windows 10 sürüm 1809 v2 ye geçtim. Kullandığım oyunlar ve dosyalar programlar bu sürüm de çalışıyor. Benim için bir sıkıntı yok. Windows 10 sürüm 21H2 çok yavaş çalışıyor dizüstü bilgisayarım da.
Cevapla
Mk-ultra
Windows 10 na GÜNCELLEMEYLE kurulan PC HEALTH CHECK İ KALDIRIRSANIZ KİMSE O PC Yİ SATIN ALMAZ. O PC Yİ İŞLETİM SİSTEMİYLE SATIN ALACAK KİMSE PC HEALTH CHECK İ GÖREBİLMELİ PC DE. BÖYLECE WİNDOWS 11 E YÜKSELTİLİYOR MU YÜKSELTİLEMİYOR MU BİLSİN.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.