Yazılım

Windows 10 yüklü cihaz sayısı açıklandı!

Microsoft, Windows 10 yüklü cihaz sayısını açıkladı. Windows 10'un yükselişi devam ediyor.


Microsoft'un en güçlü kozu olan Windows 10, yükselişine hız kesmeden devam ediyor. Yazılıma odaklanan Microsoft, Windows 10'a sunduğu yenilikler ve özellikle de oyuncuları hedef alan atılımları ile büyük beğeni toplamıştı. Windows 7 kullanıcılarını bile cezbeden Windows 10, emeğinin karşılığını almaya başladı.

Microsoft, bugün yaptığı açıklama ile Windows 10 yüklü cihazların sayısını açıkladı. Açıklamalara göre; Windows 10 yüklü cihaz sayısı 600 milyonu aşmış durumda. Bu cihazlar arasında; PC'ler, tabletler, Xbox One, HoloLens ve Surface Hub'ın yer aldığını belirtelim.

1512030546_re1lflw.jpeg

2018 yılına kadar 1 milyar cihaza Windows 10 yükletmeyi hedefleyen Microsoft, bu hedefinin neredeyse yarısını tamamlayabilmiş durumda. Özellikle Windows 10'a olan ücretsiz yükseltmenin sona ermesinin ardından bu rakamın çok yavaş artacağı tahmin ediliyor. Bu yüzden 1 milyar cihaza Windows 10 yükleme hedefi şimdilik 2019'a kalmış gibi görünüyor. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.