Yazılım

Windows 10'lu çubuk bilgisayar geliyor!

Windows 10 ile çalışan Intel Compute Stick çok yakında geliyor.

Windows 10'lu çubuk bilgisayar geliyor!

Microsoft’un geçtiğimiz haftalarda kullanıcılarına sunduğu Windows 10 ile çalışan Intel Compute Stick,, bu hafta çeşitli online perakende web sitelerinde yaklaşık 150 dolar fiyat etiketi ile tespit edildi. Çubuk büyüklüğündeki bilgisayar Intel tarafından duyurulmadan satışa sunulmuş görünüyor.

Compute Stick daha önce de Microsof’un Windows 8.1 işletim sistemi ve Ubuntu Linux işletim sistemi ile de gelmişti. Windows 10 kullanmak isteyen kullanıcılar kendileri bu mini PC’lere yüklemek zorundalar.

1439450583_ubuntu-intel-compute-stick.jpg

Intel Compute Mini PC'ler, Microsoft'un en son işletim sistemi sürümü Windows 10 iyüklü olarak daha önce kullanılmış olan aynı donanım ile geliyor. Windows 10 ile çalışan Intel Compute Stick, 2GB RAM ile destekleniyor ve dört çekirdekli Intel Atom Z3735F Bay Trail işlemci ile güçlendirilmiş. Ayrıca 32GB dahili depolama özelliğine sahip Pocket PC’nin diğer özellikleri ise mikro USB portu, USB 2.0 portu, 802.11b/g/n WiFi ve Bluetooth 4.0, HDMI ve bir microSD yuvası.

MiniCompute Stick Intel tarafından tanıtılınca daha çok bilgi edineceğiz, bizi takip etmeye devam edin.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.