Yazılım

Windows 11’e öyle bir özellik geliyor ki, bu bile Windows 11’e geçmek için yeterli

İşletim sistemi dünyasının en ünlü ismi olan Windows, yeni sürümü için cazip özellikler sunmaya devam ediyor.

Windows 11’e öyle bir özellik geliyor ki, bu bile Windows 11’e geçmek için yeterli

İşletim sistemi denildiğinde akla gelen ilk isim tabi ki Windows oluyor. Bilgisayar kullanıcılarının çok büyük bir kısmının tercih ettiği bu Windows, son zamanlarda son sürümü Windows 11’e getirdiği yeniliklerle adından bahsettiriyor. Her ne kadar henüz nihai kullanıcıların kullanımına sunulmasa da dosya gezgini için sekme seçeneği de bu özelliklerden biri. Ancak Microsoft’un Windows 11 kullanıcıları için düşündüğü tek önemli yenilik bu değil.

Son sızıntılardan anlaşıldığı üzere Microsoft, Windows 11 kullanıcıları için ekran kaydı alma özelliğini devreye sokacak. Bugüne kadar üçüncü parti programlar sayesinde ekran kaydı alabilen Windows kullanıcılarının en çok talep ettiği özelliklerin başında ekran video kaydı alabilmek geliyordu. Yıllardır süren bu talebi Windows 11’i daha cazip kılmak için devreye alacak olan Microsoft’un, bu sebeple ilgili özelliği Windows 10’a getirmesi beklenmiyor.

Windows 11’e öyle bir özellik geliyor ki, bu bile Windows 11’e geçmek için yeterli

Öte yandan bu özelliğin detaylarına ilişkin henüz detaylı özellikler ise bilinmiyor. Örneğin video kaydetme süresi ne kadar olacak ya da kaydedilen videolar hangi formatta kaydedilecek bunlar şimdilik muallak. Ayrıca video kayıt kalitesi, çözünürlüğü, ses frekans aralığı gibi detayların da bilinmediğini belirtelim.

Eğer iddialar doğruysa bu özelliğin önümüzdeki ay kullanıma sunulacağı düşünülüyor. Bu nedenle sızıntılar vasıtasıyla bu özellikleri öğrenemesek bile, yine de uzun süre merak içerisinde kalmayacağımız kesin gibi bir şey.

Yorumlar
BOH
Windows 11 e Ağustos ayından sonra geçmek uygun olacaktır. Windows 10 gibi kararlı değil.
Cevapla
DRAQ
Kayıt sırasında eğerki işlemci kullanılırsa verimli bi kullanım olmaz en azından nvidia ve amd kullanıcıları için geçerli bu
Cevapla
Cagatay
Windows 10da yok yazmışlar komik. Windows 10 kurulu bilgisayarda microsoft tuşu + G basın bakın ne oluyor. Haberin aldığı tıkı artırmaya böyle yazmışlar heralde.
Cevapla
Amogus Necmi
Video ile ekran akıntısını karşılaştırmak daha komik olmuş
Muhammed
Xbox game bar ile ekran alıntısını karşılaştırmak komik olmuş
Emir
Neyse ki Huawei laptopum da Huawei özelliği olarak var bu. Windows gerçekten de çöp bir işletim sistemi. Android kullansak daha iyidir
Cevapla
Fatih
Android işletim sistemi masa üstü bilgisayara kuruluyor mu?
Murat
Ekran kaydı var diyen arkadaşlar i bahsettiğiniz ekran alıntısı olmasın bende kullanıyorum ama video kaydı maalesef yok
Cevapla
sttts
win+g ye bas ve sonra ekrana bak 😶
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.