Yazılım

Windows 8 çok mu ucuz?

Windows 7'den sonra internete sızan Windows 8 fiyatları şoke ediyor!


Geçtiğimiz günlerde sizlerle paylaştığımız rakamların yanına bir kaç yenisi daha eklendi. Microsoft'un uzun bir maratondan sonra sona geldiğini geçtiğimiz günlerde sizlerle paylaşmış, beklenen noktaya çok az kaldığını .

Windows 8'in tamamlanan beta sürümlerinden sonra beklenen satış fiyatları bir bir gelmeye devam ediyor. Son gelen sızıntılara göre Windows 8'in fiyatını Windows 7 ile karşılaştırınca ortaya uçurum çıkıyor. Geçtiğimiz saatlerde internette yer almaya başlayan fiyatlar komik bir tabloyu ortaya çıkardı.

1344425163_120228-windowsstartscreen.jpg

"Deskmodder" adlı  bir kullanıcı tarafından yayınlanan ekran görüntüsünde yeni Windows 8 Pro'nun değerinin 59.99 euro olduğu göründü. Yeni bir DVD olarak satın alınmak istenildiği takdirde kullanıcın ekran görüntüsünde verdiği fiyatın üstüne 15 dolar daha ekleniyor. Bu da ortalama olarak 70 dolar gibi bir fiyata tekabül ediyor.

1344425251_windows-8-vs-windows-7.jpg
Gelelim geçtiğimiz sene sunuloan Windows 7'nin fiyatına. Ufak bir karşılaştırma yaptığımızda yen işletim sistemi Windows 8'in fiyatını yukarıdaki rakamlardan alacak olursak ortaya bakın şu manzara çıkıyor; - Windows 7 Ultimate 319 dolar - Windows 8 Pro 69.90 dolar. -

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.