Yazılım

Windows 8 Enterprise'dan yeni ekran görüntüleri!

Microsoft Windows 8 için geri sayıma başladı.


Çok yakında yayınlanması beklenen Windows 8 ve Surface tablet için Microsoft'un hamleleri merakla takip ediliyor. Yeni Başlat butonuyla karşımıza çıkacak Windows 8'in ne kadar ilgi göreceği de merak konusu.

Windows 8'den yeni ekran görüntülerini sizlerle paylaşacağız. Önemli oranda masa üstü ve dizüstü kullanıcıları hala Microsoft işletim sistemi kullanıyor. Microsoft'un en önemli dayanaklarından biri bu diyebiliriz. Eğer Windows 8 bu konuda alt yapı problemlerine yol açarsa Microsoft'u zor günler bekliyor.

3 ana Windows sürümü yayınlanacak; Windows 8, Windows 8 Pro ve Windows 8 Enterprise bunların dışında bir de ARM cihazları için Windows RT sürümü bulunuyor. Windows 8 Enterprise'a geçiş sadece Windows 7 Enterprise ya da Windows 7 Pro sistemlerinden direk yükseltme sağlanabilecek.

İlk izlenimlere yer verecek olursak yeni ara yüz klavye ve mouse ile kullanım kolaylığı sağlıyor. Masaüstünde Windows 8 Windows 7 gibi hızlı ve güç tasarruf seçenekleriyle geliyor. Windows 8'de gelen en büyük eklentilerden biri hiç şüphe yok ki Windows Store olacak.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.