Yazılım

Windows 8 için Skype uygulaması tanıtıldı!

Microsoft, Windows 8 için Skype uygulamasını duyurdu.

Windows 8 için Skype uygulaması tanıtıldı!

Microsoft geçen yıl Ekim ayında dünyanın en popüler video görüşme uygulaması Skype'ı satın almıştı ve şimdi tanıtımını 26 Ekim'de yapacağı Windows 8 işletim sistemi için Skype'ın yeni versiyonunu tanıttı.

Skype'ın yeni sürümü Windows 8'in yenilikçi metro arayüzü için özelleştirilmiş. Bu sürüm için henüz herhangi bir indirme linki yayınlanmadı. Skype, büyük ihtimalle işletim sistemi ile ayanı anda gelecek ve kullanıcılar, uygulama mağazası Windows Store üzerinden bu uygulamaya ücretsiz olarak erişilebilecek.

1350976247_skype-for-windows-8-.jpg

Yeni sürüm tam ekran görüşmeye olanak tanıyor ve aynı zamanda Windows 8'in dokunmatik özelliklerinden de yararlanabiliyor. Gelen yeni çağrı ve mesajlardan yeni özellik Push Notification hızlı bildirim özelliği ile kullanıcı anında haberdar olabiliyor.

Ayrıca People Hub yani kişi bilgilerinin olduğu merkez uygulamaya da entegre olarak çalışacak olan Skype'ın Windows 8 sürümü bu sayede sistemdeki tüm iletişim bilgilerinden faydalanacak. Başka bir özelliği ise kullanıcıların, sık görüştükleri kişileri ana ekrana taşıyabiliyorlar olmaları.

Aşağıda Microsoft'un yayınladığı Windows 8 için Skype uygulaması tanıtım videosunu izleyebilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.