Yazılım

Windows 8 ile birlikte bu uygulamalar değişecek!

Windows 8 Consumer Preview sürümünde bir çok uygulama ya kalkacak ya da adı değişecek!

Windows 8 ile birlikte bu uygulamalar değişecek!

Geçtiğimiz haftalarda süpriz bir şekilde MWC 2012'de (Mobil Dünya Kongresi)'nde sunulan Windows 8 Consumer Preview yani Tüketici Önizleme sürümü ile birlikte onlarca belki de yüzlerde değişik karşımıza çıktı. Bunlaradan iki tane gözümüze çarpan mini yenilikleri sizler için hatırlarsanız. Sadece minik yeniliklerle kalmayacak olan bu değişim fırtınası son hızla devam ediyor.

1331594531_zune-windows-live-microsoft-rebranding-news-1.jpg

Microsoft yeni çıkaracağı tam sürüm ile birlikte bir çok uygulamayı ya kaldırıyor, ya da köklü bir isim değişikliğine uğratıyor. Bunların arasında en çok dikkat çekenleri ise şüphesiz Windows Live ailesinin kalkıp yerine daha genel bir isim olan Windows Account'un geleceği ve Zune ile olan ilişiğini kesmesi geliyor.

1331594707_zune-and-widows-live-on-windows-8.png

  • Windows Live ID > Windows Account
  • Windows Live Mail > Mail
  • Windows Live Calendar > Calendar
  • Windows Live Contacts > People
  • Windows Live Photo Gallery > Photos
  • Zune Music Player > Music
  • Zune Video Player > Video
Yeni gelecek olan uygulamalar ve isimleri göze daha hitap edici bir şekilde kısaltılmış ve şık olacak, örneğin Windows Live Photo Gallery bundan sonra Photos olarak bilinecek. Zune ile ilgili olarak şunları söleyebiliriz: Xbox ile ilgili olan servisler Zune yerine Xbox Live for Windows olarak anılacak, bu uygulamaya yeni Music ve Video seçeneklerinin konmasını da söz konusu.


Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.