Yazılım

Microsoft'un bu kararı herkesi şaşırtacak!

Öyle bir karar aldı ki kendiyle çelişiyor!

Microsoft'un bu kararı herkesi şaşırtacak!

Bundan kısa bir süre önce milyonlar yatırarak aldığı AOL'ye ait 800 patenti tekrar satma kararı aldı. Microsoft'un aldığı bu karar herkesi şaşırtmaya başladı. Bildiğiniz üzre bir zamanların AOL'nun efsane tarayıcısı Netscape'e ait olan bu patentler şimdiler satışa sunuldu. AOL, bu satışta Netscape markasını elinde bulundurmuştu.

İnternette yer alan son haberlere göre Microsoft AOL'den aldğı bu son patentleri satmaya hazırlanıyor. Gösterilen sebepler arasında Microsoft'un bu tarz patentlere ihtiyacı olması gösteriliyor. Hemen akıllara Microsoft'un satacağı patentleri neden alacağını konusundaki sorular geliyor. Microsoft bu konuda AOL ile anlaşırken AOL patentleri paket halinde sunuyordu.

1335018495_microsoft-aol-patent.jpg

Kısa bir zamanda gerçekleşmesi beklenen patent satışları için Microsoft'un hangi patentleri elinde tuttuğunu hangi patentleri ise elinde tutmadığını hep birlikte göreceğiz.

*Unutulmayan bir şey varsa o da Microsoft'un elinde tutacağı patentler için 800 patenti birden satın almaya değecek olması.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.