Yazılım

Windows 8 ne kadar hızlı?

Herkes Windows 7'den memnun iken Microsoft Windows 8 dedi!..


Microsoft XP'ye 10 yıldan fazla destek verdi. Vista hezimetinin ardından ayaklar altına alınan karizmasını tekrar toparlamaya çalıştı ve Windows 7'yi çıkardı. Şimdi herkes bunu XP hızında Vista olarak tanımlıyor. Peki Windows 8 neden gerekli? "Şirketin artık verebileceği bir şey yok ve sadece para kazanmak istiyor" diyenler var ancak Windows 8'in getireceği yenilikler ne olacak diye baktığımızda, kullanıcıları en çok tatmin edecek özelliği hızı gibi görünüyor.

Açılış ve kapanış süreleri neredeyse Windows 7'nin yarısı kadar. Photoshop yazılımının açılış hızı bile gözle görülecek ölçüde. Aslında Microsoft bunu yapmak için ekstra bir çaba harcamamış, sadece kullanıcıların çağrılarına kulak vererek başlangıçta yalnızca "zorunlu" programları çalıştırmış. Eğer tüm hizmetleri başlatırsanız Windows 7'nin her zamanki açılış süresine eşit oluyor.
Windows 8'de ne çalışıyor, ne çalışmıyor?

1326796036_gfdsg.pngÖlçüm değerlerinde pek fazla bir fark göremeyebilirsiniz çünkü karşılaştırılan işletim sistemlerinden biri kararlı sürüm iken diğeri henüz geliştirici önizleme sürümünde çalışıyor.

1326796582_gdfgd.png

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.