Yazılım

Windows 8 rekora doğru gidiyor!

Windows 8 tam sürümü yayınlamadan milyonlara ulaştı.


Microsoft'un son işletim sistemi Windows 8 önizleme sürümü bir süredir kullanıcıların beğenisine sunuldu. Yazılımın hakkında, son zamanlarda olumsuz eleştiriler yapılmıştı ama bu durum yavaş yavaş değişecek gibi görünüyor.

Windows başkanı Steven Sinofsky'e göre Windows 8 işletim sistemi şu ana kadar üretilmiş olan Windows işletim sistemleri arasında en çok denenen ve test edilen sürümü oldu. Windows 8 önizleme sürümü, geniş kitlelere hitap etti ve Sinofsky'e göre daha önce görülmemiş derecede başarılı oldu.

1344179076_mhwindows8gorsel.jpg


Microsoft, Windows 8'i piyasaya duyurduğundan beri gelişim süreci içerisinde "Developers, Consumer ve de Release" olmak üzere üç farklı model ile kullanıcıların deneyimine sundu. Yapılan araştırmada çıkan sonuçlara göre ise şu ana kadar toplam 16 milyon PC'de Windows 8 işletim sistemi kurulmuş ve sistem içerisinde bulunan hataları düzenlemek için birçok yenilik yapılmış. Bundan sekiz hafta kadar önce yayınlanan "The Release Preview" ise yedi milyondan fazla kere indirilmiş olarak görünüyor.

Şimdi ise Windows 8'in 26 Ekimde piyasaya çıkan son sürümü merakla bekleniyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.