Yazılım

Windows 8: Sistemi kurtarmak kolaylaşıyor

Windows 8 ile çöken sistemi kurtarmak artık çok daha kolay hale geliyor.


Windows 8' in yeni bir özelliği daha ortaya çıktı. Microsoft, çöken sistemi daha kolay bir şekilde kurtarmak için çalışmalarını sürdürüyor. Windows 8' e eklenen yeni Metro boot menüsü sayesinde açılmayan PC' nizdeki sorunları kolayca giderebiliyorsunuz.

1316521932_windows8metrobootmenu.jpg

Metro boot menüsü sayesinde, sistemi geri yükleyebilecek, imajdan geri yükleme yapabilecek, onarım işlemini başlatabilecek , komut satırına erişim sağlayabilecek ve yeni Refresh aracını kullanabileceksiniz.

Refresh Aracı Nedir?

Metro boot menüsünden Refresh seçildiğinde kullanıcıya iki seçenek daha sunuluyor. İlk seçenek Windows 8 masaüstünü baştan yükleyerek ilk haline geri getirebiliyorsunuz. Böylece kişisel dosyalarınız, bozuk dosyalar ve virüsler silinmiş oluyor. Kısaca ne var ne yok hepsini uçurup Windows 8' i ilk haline getiriyor.

İkinci seçenek ise kişisel dosyalarınız korunarak, sadece Windows' un sistem dosyaları tekrardan yükleniyor ve onarılıyor. İşlem tamamlandığında, kişisel dosyalarınız haricindeki tüm dosyalardan baştan yüklenmiş oluyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.