Yazılım

Windows 8 daha güvenli olacak

Merak beklenen Windows 8, Windows 7' ye oranla çok daha güvenli olacak.


BUILD Konferansında tanıtılan Microsoft' un yeni gözdesi Windows 8, Windows 7' ye oranla daha güçlü güvenlik özellikleri sunacak.

Windows Planlama ve Ekosistem kurumsal yardımcı müdürü Michael Angiulo BUILD konferansında yaptığı konuşmada, Windows 8' in boot edilebilir USB sürücüleri taradığını gösterdi. Yapılan tanıtımda işletim sistemi yüklemeden önce USB diskten başlayan işlem durduruluyor ve boot biriminin geçersiz bir imza taşıdığını söylüyor.

Microsoft' un işletim sistemlerinde uzun süredir kullandığı UEFI teknolojisi, BIOS ROM Firmware' i ve PC' nin açılışını hızlandırmak için kullanılıyordu. Angiulo tanıtımda UEFI ile ilgili şunları söyledi "(UEFI) sadece hız ve daha iyi görünen bir boot için değil." "Aynı zamanda güvenlik için."

Bir diğer önemli yenilik ise, Windows Defender' ı artık antivirüs yazılımı olarakda kullanabileceğiz. Üstelik ücretsiz olarak.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.