Yazılım

Windows 8 ve 10, hesap ve kimlik bilgilerini sızdırıyor!

Bir hackerın 1997 senesinde bulduğu açık, Windows kullanıcılarının çoğunun hesap ve kimlik bilgilerinin ele geçirilmesine olanak sunuyor.

Windows 8 ve 10, hesap ve kimlik bilgilerini sızdırıyor!

Aaron Spangler isimli bir hacker tarafından 1997 senesinde keşfedilen bir Windows açığı, Windows 95'ten sonra çıkan tüm Windows sürümlerinden hesap ve kimlik bilgilerinin çalınmasına olanak sunuyordu. Bu açığı Windows'a bildirdiğini ve açığın kapatılması adına bazı çalışmalar yaptığını söyleyen Aaron, açığın sadece Windows 8'den eski olan sürümlerde kapatıldığını, Windows 8 ve daha yeni sürümlerde açığın hala var olduğunu açıkladı. OneDrive, Outlook, Office, Mobile, Bing, Xbox, Live, MSN ve Skype hesaplarına başkaları tarafından erişilmesine neden olan bu açık, Internet Explorer ve Microsoft Edge üzerinden yayılıyor.

1470148702_e720a515b9da87288d569caa68f42bc1-microsoft-windows-10-privacy-issues-a-concern-heres-how-to-keep-your-data-p.jpg

Eğer hesap bilgilerinizin tehlikede olup olmadığını öğrenmek istiyorsanız, Perfect Privacy isimli ekibin kurduğu internet sitesine buradan ulaşabilir ve bilgilerinizin sızdırılıp sızdırılmadığını görebilirsiniz (internet sitesindeki testi uyguladıktan sonra tüm şifrelerinizi değiştirmeniz gerektiğini unutmayın). 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.