Yazılım

Windows 8'de 'O' kesin bi şekilde olmayacak!

Yeni gelecek Windows 8'de bir özelliğin olmayacağı kesinleşti!


Geçtiğimiz haftalarda Windows 8 ile alakalı sızan ilk görüntüleri sizler için paylaşmış, yeni Windows 8 için belirtilen çıkış tarihlerini daha önceki haberlerimizde sizler için paylaşmıştık.

Microsoft firması çok tutan popüler işletim sistemi Windows için yepyeni bir arayüz tasarladı, buna da metro arayüz dendi. Ortaya ilk çıktığı günden beri tartışmaların odak noktası olmuştu. Metro arayüzle birlikte yıllardır görmeye alışık olduğumuz başlat düğmesinin de kalkacağını yine önceki haberlerimiz sizlerle paylaşmıştık. Firmaların şimdiden değişik çözüm arayışları başladı bile.

1333372637_windows-8-start-baslat.jpg

Geçtiğimiz saatler Microsoft yeni Windows 8'de başlat'ın kesinlikle olmayacağını resmi olarak duyurdu. The Seattle Times tarafından yapılan habere göre Microsoft firması yeni Windows 8'de kesinlikle başlat düğmesi kullanmayacak!

Açıklamanın kaynağının da Microsoft pazarlama, Windows ve Windows Live yöneticisi Tami Reller 'ın da aralarında bulunduğu toplantıda konuşulanlardan ortaya çıktığı söleniyor. Yıllardır görmeye ve kullanmaya alışık olduğumuz başlat düğmesinin kalkması bilgisayar hayatımızda bizi ne kadar zorlayacak merak konusu!

Yorumlar
Misafir
BAŞLAT MENÜSÜNÜN OLMASI ŞART DEĞİL ONUN YERİNE ELBETKİ İŞİ KOLAYLAŞTIRACAK BİR ALTERNATİF VARDIR..FAKAT BU SORUN DEĞİL SORUN OLAN YENİ ÇIKACAK WİNDOWS DA YENİ BİR ÖZELLEĞİN OLMAMASI OZAMAN NEDEN ÇIKARTTILAR Kİ GEREĞİ YOK EĞER YENİ BİR ÖZELLİK YOKSA..
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.