Yazılım

Windows 8'deki güvenlik açığı nasıl kapanacak?

Microsoft bu açık için yama yayınlayacak mı?

Windows 8'deki güvenlik açığı nasıl kapanacak?

Microsoft, geçtiğimiz gümlerde tam sürüm olarak piyasaya sürdüğü yeni işletim sistemi Windows 8 için keşfedilen açığı Salı günü yamayacağını açıkladı. Ayrıca bu yamalar, sadece Windows 8 için olmayacak.

Microsoft bunun yanı sıra her ay güncelleme yayınlayacak ve bunun içerisinde keşfedilen güvenlik açıkları da bu güncelleme ile giderilecek. Önümüzdeki Salı günü yayınlanacak olan güncellemeleri, çıkar çıkmaz yüklemenizi tavsiye ediyoruz.

1352643058_windows8windows8openbeta.jpg

Bu güncelleme sayesinde bazı kritik hatalarının yanı sıra güvenlik açıkları da düzeltilecek. Diğer yandan Windows 8 ve ARM tabanlı işlemcilere sahip cihazlarda da çalışan Windows RT işletim sistemleri de bu açıklardan etkilendi.

Mac OS kullanıcılarının da her ne kadar Windows ile alakaları olmasa da Mac OS X üzerinde çalıştırdıkları ve Microsoft'a ait olan Office yazılımında önemli bir güncelleme bulunuyor. Bu nedenle salı günü Mac OS kullanıcılarının bu güncellemeyi yapmaları gerekebilir..

Microsoft'un 13 Kasım'da gidereceği açıkların neler olduğu, bu açıklardan hangi işletim sistemleri ve yazılımların etkilendiğini anlatan sayfaya buradan erişebilirsiniz.

Yorumlar
Misafir
dakika bir gol bir.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.