Yazılım

Windows 8'i hangi firmalar bedava sunuyor?

Windows 8 güncellemesini hangi firmalar kullanıcısına bedava sunacak?


Microsoft Ekim ayında Windows 8'i çıkaracak ve daha önce yeni bir Windows 7 bilgisayarı satın alan kullanıcılara Windows 8 güncellemesini indirimli olarak, 14.99 dolara sunacağını açıklamıştı. Bu duyurunun ardından bazı PC üreticileri daha çok PC satmak adına bu yükseltmeyi ücretsiz olarak sunacaklarını açıkladı.

Bu firmalardan biri olan HP, bilgisayarlarını Windows 8'e yükseltmek isteyen müşterilerinin 14.99 dolarlık ücretini geri iade edeceğini duyurmuştu.

1346579206_win-8.jpg

Fakat HP gibi yükseltmeyi bedava sunmayacak firmalarda bulunuyor. Mesela dünyanın ikinci en büyük PC üreticisi Lenovo, 14.99 dolarlık yükseltme bedelini geri ödemeyeceğini söyledi. Diğer firmalar Dell, Acer ve Asus ise bu konuda bir açıklama yapmadı. Daha küçük bir PC üreticisi olan Maingear, Windows 8'e yükseltme için müşterilerinden 14.99 dolar talep edeceğini onayladı.

Windows 8, geliştirme aşaması tamamlandı ve geliştirici ve üreticilere dağıtıldı. 26 Ekim 2012'de ise piyasada olacak.

Yorumlar
Basit Bir Bilgisayar Kullanıcısı
Bilgisayar Kullanıcılarının En Büyük Şikayetlerinden Birtanesi Windows a ücret Ödeme Proplemidir. MüŞTERİ Potansiyeli Çok Farklı Dusunmektedir Aldıgı Ürünü Komple Windows Dahil şeklinde Aldığını Düşünüyor velakin. Hp ilk Urunlerının Hepsini Freedos Olarak Göndermektedir. Gerekli Satıcı vs. Firma Windows'a Ayrı Ücret Alarak Yapılandırıp Verdigini Herkez Biliyor. Bunun Ardınsıra büyük Firmaların Arastırma Yapmasını isterim.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.