Yazılım

Windows 9 bedava olabilir!

Windows 8 ve devamındaki sürümlerin Windows 9'a ücretsiz geçiş yapacağı iddia edildi.

Windows 9 bedava olabilir!

Windows 9'un resmen duyurulmasına saatler kaldı ve Microsoft'un yeni sürümü kullanıcılara ücretsiz sunacağına yeni gelişmeler var. Windows 9’un ücretsiz olacağı yönünde iddialar bir süredir gündemde. Bu iddialara Endonezya'dan bir yenisi daha eklendi. Endonezya menşeli detik.com sitesinin Microsoft Endonezya’nın Başkanı Andreas Diantoro’nun sözlerini alıntı yaparak dünyaya duyurduğu habere göre kullanıcılar Windows 8 ve Windows 8.1’den Windows 9’a ücretsiz geçiş yapacak. Windows Vista ve Windows 7 kullanıcılarının akıbeti ise henüz bilinmiyor. 

Windows 8’de umduğunu bulamayan Microsoft,  Windows 9’da Başlat menüsünü geri getirecek. Windows’un yeni sürümüne eklenecek bir diğer önemli özellik Windows Phone 8.1’in sesli asistan hizmeti Cortana olacak. Yine daha önce sızan görüntülerden anladığımız kadarıyla metro arayüz Windows 9’un da temel arayüz yapısını oluşturacak

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.