Yazılım

Windows 9 mu geliyor?

Microsoft Windows 9'un hazırlıklarına başladı mı?


Microsoft, Windows 8 işletim sistemi için hazırlıklarını tamamladığını açıkladı ve bu ayın sonlarına doğru kullanıcılarına sunmaya hazırlanıyor. Şirket bir sonraki adım olarak Windows 9 işletim sistemi üzerinde çalışmaya başladığının söylentilerini de doğruladı. Şirketin yeni işletim sistemi için kolları sıvadığı bazı Microsoft çalışanlarının Linkedin'deki hesap güncellemeleri yapması ile anlaşılmıştı. Microsoft'un teknoloji sorumlusu James Akrigg, bu şüpheleri doğruladı.

Akrigg, İngiltere'deki Misco Expo 12 etkinliğine katıldı ve Windows 8'le ilgili soruları burada yanıtladı. Yaptığı açıklamada, Windows 8'le mükemmelliğe erişmediklerini ve Windows 9 için çalışmalara başladıklarını ifade etti.

1349202863_windows9dogrulandi.jpg

Windows 8'in piyasada göstereceği başarısı şimdiden zaten belli. Bu sürümün Hizmet Paketleri, Windows 9'un gelişim süreci hakkında bizlere fikir veriyor. Windows Vista'nın bekleneni verememesi üzerine Microsoft sadece 18 ay gibi bir sürede Windows 7 çalışmalarını tamamlayarak kullanıma hazır hale getirmişti. Windows 7'den üç yıl sonra şimdi Windows 8 için beklentiler sona yaklaşırken, Windows 9'un en azından önümüzdeki birkaç yıl içerisinde pazara giriş yapacağı düşünülmüyor.

Bazı kaynaklar, Microsoft'un Windows Blue kod adlı yeni bir işletim sistemi üzerinde çalıştığını söylüyor ancak, bunun Windows 8 üzerine gelecek ilk büyük güncelleme paketi de olabilir.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.