Yazılım

Windows XP'nin ölümü yaklaşıyor!

Fenomen hale gelen Windows XP'nin ölüm tarihi çok yakın!

Windows XP'nin ölümü yaklaşıyor!

Microsoft'un eşsiz işletim sistemi XP'nin artık eski popüleritesi kalmadı. Milyonlarca XP kullanıcısı yıllardır ya Vista kullanmaya başladı ya da Windows 7 kullanıyor. Son zamanlarda ise bu listeye Windows 8'le başlayan ve ilk adımları atılan işletim sisteminin maceralarını da ekleyebiliriz.

Peki Windows XP' noldu, ne şekilde devam ediyor?

Microsoft çok değil yakın zaman içinde XP'nin kısmen desteğini kestiğini duyurmuştu. Fakat şöle bir durum var, Windows XP hala, Microsoft'un dünyada en çok kullanılan işletim sistemi olma ünvanını taşımaya devam ediyor. İş bu ünvanı taşımaya devam etse de Gartner'ın yayınladığı son rapora göre Windows XP'nin ölüm tarihi gerçekleşmiş olacak ve son bulacak.. Bu son 2 sene içinde kalan desteğin de tamamen kesileceğini dile getiriyor.

1334076627_windows-7-xp-mode.jpg
Bütün dünyada hala milyonlarca kullanıcısı olan XP'ye şöle genel bir ortalama ile baktığımızda masaüstü bilgisayarların yüzde 79'unda halen Windows XP kullanılırken, laptop'larda bu oran yüzde 45 seviyelerine düşüyor. Ayrıca günümüzde ATM'lerin büyük çoğunluğu hala XP kullanıyor.
Yorumlar
Misafir
allah rahmet eylesin öldü
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.