Yazılım

Windows XP'ye bir darbe de Google'dan!

Kötü haber Internet Explorer 8 ile online ofis uygulamaları kullananlara geldi.


Microsoft'un Windows XP işletim sistemine artık destek vermeyeceğini açıklamıştı. Windows XP'ye bir darbede Google'dan geldi.

Kötü haber Internet Explorer 8 ile online ofis uygulamaları kullananlara geldi. Google tarafından yapılan açıklamaya göre, Gmail, Google Takvim ve Google Docs'un da dahil olduğu Google Apps paketinin Internet Explorer 8'e olan resmi desteğinin 15 Kasım itibarıyla sona ereceği duyuruldu. Yani bu durumda Windows XP tarafından desteklenen son sürüm olan IE8'e, iki ay sonra Google Apps desteği olmayacak.

1347727681_docsic1332409076.jpg

Google Apps hizmetinden faydalanmak isteyen Windows XP kullanıcılarının, farklı bir tarayıcının güncel sürümüne geçmesi gerekecek. Tarayıcıların son sürümlerine destek veren Google Apps'in bu durumu Microsoft'un işlerine zorlaştırıyor.

Yorumlar
Mehmet ÜNLÜ
Bence de xp'ye artik destek verilmemesi lazim. Devir teknoloji ve yenilik devri.
Cevapla
haber
windiws7 ile sizler tahip altinda oldugunuzdan haberdarmisiniz xp bir kult sistem hic birzamanda ölmez
Cevapla
Baran
Zamanın efsane işletim sistemiydi, vista ölü doğduğu için Popülaritesi hiç azalmadı ancak Windows 7 varken xp ye destek verilmemesi gayet normal
Cevapla
veyseloglu
Artık Windows XP kullanmak bile nostalji oldu :'(
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.