Xiaomi cihazlarına HyperOS güncellemesi

Xiaomi, birçok cihazı için HyperOS güncellemesini duyurdu, sızdırılan liste kullanıcılara heyecan veriyor.

Xiaomi cihazlarına HyperOS güncellemesi

Xiaomi ekosisteminde rüzgarlar değişiyor. Şirket, uzun süredir kullandığı Android tabanlı arayüzü MIUI'yi, HyperOS adlı yeni bir versiyonla değiştirme kararı aldı. Şirket, bu güncellemeyi mümkün olduğunca çok sayıda kullanıcıya sunmak için önemli çaba harcıyor. Peki, daha iyi animasyonlar, daha düşük RAM tüketimi ve gelişmiş enerji verimliliği sunan HyperOS güncellemesi hangi cihazlar için ve ne zaman gelecek? Son sızıntılar, güncellemeyi alacak ilk 11 telefonu ortaya çıkardı. İşte ayrıntılar...

Xiaomi'nin HyperOS Küresel Güncelleme Listesi sızdı ve ilk 11 akıllı telefon ortaya çıktı. Bildiğiniz gibi, birçok Çinli üretici, Çin ve küresel pazarlar için ayrı telefonlar üretiyor. Bu modeller teknik özellikler açısından aynı ya da çok benzer olsalar da, bölgesel ROM'lar açısından farklılık gösteriyor ve bu da güncellemelerde çeşitliliğe yol açıyor. Örneğin, HyperOS güncellemesi bazı modeller için Çin'de zaten mevcut, ancak küresel pazardaki cihazlar için henüz yayınlanmadı. Ancak şirket, 2024'ün ilk çeyreğinde bu durumu değiştirmeyi hedefliyor. İşte HyperOS güncellemesini alacak ilk küresel cihazların listesi:

Xiaomi cihazlarına HyperOS güncellemesi

Xiaomi 13T

Xiaomi 13T Pro

Xiaomi 12T

Xiaomi 11T

Xiaomi 13

Xiaomi 13 Pro

Xiaomi 13 Ultra

POCO F5

POCO F5 Pro

Redmi Note 12 4G/4G NFC

Redmi Note 12S

Elbette, bu HyperOS için ortaya çıkan ilk güncelleme listesi değil. Yakın zamanda başka bir sızıntı, farklı modelleri ortaya çıkardı. Bu iki liste benzerlikler gösterse de, POCO F5 Pro ve Xiaomi Pad 6 gibi cihazlarla farklılık gösteriyor. Hangi listenin doğru olduğunu belirlemek şu anda oldukça zor. Telefonunuz bu listelerden birinde yoksa endişelenmenize gerek yok. Xiaomi, Android güncellemeleri konusunda tutarlı bir şirkettir ve HyperOS'un hafif yapısı, şirketin işini kolaylaştıracaktır. Bizim tek görevimiz, şirketin mühendisleri işlerini yaparken beklemek.