Yazılım

Yandex.Haritalar artık tüm web sitelerinde!

Yandex Haritalar yepyeni hizmetle artık tüm siteleri süsleyecek!

Yandex.Haritalar artık tüm web sitelerinde!

Ülkemizde son zamanlarda yaptığı yatırımlarla sık sık gündeme gelen, Google'ın alternatifi olarak tüm dünyada hizmete açılan arama motoru yeniliklerine daha doğrusu beklenen adımlarına bir yenisini daha kattı.

Google'ın haritaları bildiğiniz üzre tüm web sitelerinin iletişim konularında web sitelerine gömülü bir şekilde konum bildirirken Yandex.Haritalar'ın henüz bu tarz bir uygulaması yoktu. Geçtiğimiz saatlerde Yandex'in API'leri yayına açılarak arayüzü kullanıcılar için hizmete sunuldu.

https://www.teknolojioku.com/application/static/data/news/665x300/yandex-maps.jpg

Konu ile ilgili olarak Yandex Türkiye Ülke Müdürü Alisher Hasanov. "Bir harita oluşturup internette yayınlamak büyük miktarda mühendislik emeği ve para harcamayı gerektirir. Bu API ile kullanıcılarımıza hazır ve her türlü projede kolaylıkla kullanılabilecek bir ürün sunuyoruz" dedi.

Yandex Haritalar API'sine api.yandex.com.tr/maps adresinden ulaşılabiliyor. Sayfadaki basit araç sayesinde sitenize kroki ekleme işi, kroki oluşturmak, önizlemek ve sitenize eklemek için gereken kodu almak şeklinde 3 kolay adımda gerçekleşebiliyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.