Yazılım

Yanlışlıkla Silinen Dosyaları Bedava Kurtarın

Yanlışlıkla sildiğiniz bir dosyayı kurtarmak için servet dökmeyin: İşte bu işin bedava uzmanı...


Bilgisayarınızda artık gereksiz olduğunuz bir dosyayı sildikten sonra aslında ne kadar gerekli olduğunu fark ettiğinizde yapılacak ilk şey Geri Dönüşüm Kutusu'na bakmak ve dosyayı geri yüklemektir. Ama eğer Geri Dönüşüm Kutusu'nu da boşalttıysanız Windows'un sizin için sunduğu olanakların sonuna geldiniz demektir. Neyse ki sisteminizden tamamen silindiğini düşündüğünüz dosyalar aslında hala sabit diskte duruyor olabilir.

Windows bu dosyaları kurtarmak için içerisinde özel bir yazılıma sahip değil ama neyse ki ücretsiz bir alternatif var: NTFS Undelete. Windows XP, Vista ve Windows 7 için hazırlanmış olan bu program sizin için sabit disklerinizi derinlemesine tarar ve silinmiş ama hala kurtarılabilecek durumda olan dosyaları listeler.

Oldukça basit bir ara birime sahip olan bu programı kullanarak tamamen silinmiş dosyaların önemli bir kısmını kurtarma ihtimaliniz var.

www.ntfsundelete.com

Yukardaki Linkten Programa Ulaşabilirsiniz.

1337549591_ntfs-undelete-186.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.