Yazılım

Yeni kamera teknolojisi mobil cihazlar için geliyor

Binary pikseller fotoğrafçılıkta çığır açacak.

Yeni kamera teknolojisi mobil cihazlar için geliyor

Rambus’un üzerinde çalıştığı CMOS kamera sensörleri artık çok daha iyi görüntüler yakalamanın adresi olacak. Ultra yüksek teknolojis cihazlar son dönemin en çok ilgi uyandıran teknolojileri arasında.

Mobil cihazlar da bu konuda oldukça kat etti. Örneğin yüksek performanslı ve kaliteli çekimler sağlayan sensörleri birkaç yıldır Nokia’dan görüyoruz. HTC’nin son amiral gemisi de buna örnek.

1361978532_imager-cmos-comparison.png

Binary Piksel olarak adlandırılan yeni teknoloji aşağıdaki resimde de görebildiğiniz farkları ortaya çıkarıyor. Geliştirilmiş resim optimizasyonu, tek pozda HDR kalitesi, silikon teknolojisi gibi bir çok kamera teknolojisini bir arada bulunduruyor.

Mobil cihazlarda video kayıt kaliteleri fotoğraflar kadar iyi olmuyor. Ancak yeni teknoloji videolarınızı da önemli oranda değiştirecek.
Yorumlar
Misafir
genel olarak simdiki telefonlarin hepsi iyi ki kamerada
Cevapla
Misafir
teknoloji işte alıcısı bulunur albeni +sı bunlar baktılar işlemci geliceği yere geldi şimdi başka şeylere faça yapıyorlar
Cevapla
adil
xperia zzzzzzzz tek gecerimmm
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.