Yazılım

Yeni Windows Server'ın adı resmen belli oldu!

Uzun zamandır adının konulması beklenen Windows Server'ın yeni adı resmi olarak açıklandı!

Yeni Windows Server'ın adı resmen belli oldu!

Microsoft'un server ailesine yepyeni bir üye daha katılıyor. Uzun zamandır çıkması beklenen bu üyenin adının konulması bekleniyordu. Bilindiği üzre Windows 7 ile birlikte eş zamanlı gelen Windows Server 2008'den sonra yeni gelecek sürümü Microsoft resmi olarak adıyla birlikte tanıttı.

Yeni Server ailesinin son üyesi Windows Server 2012 adıyla aramızda olacak! Daha önce de olduğu gibi Server ailesinin yeni üyesi Server 2012 Windows 8 ile eş zamanlı yayınlanacak. Şubat ayında beta sürümü yayınlanmış olan Windows Server 2012 adından da anlaşılacağı üzere bir sunucu yönetimi için özel olarak tasarlanmış bir yazılım sistemidir.

1334841833_87856.jpg

Yeni Windows Server 2012 ile birlikte Microsoft bir süpriz yapacağını belirtmiş, bunun detaylarını ise açıklamayı bugüne bırakmıştı. Yeni Server aile üyesi ile birlikte eşsiz bir yedekleme sistemi de gelecek. Bu yedekleme hizmeti için Windows Azure'den destek alınacak. Sunucu yöneticilerinin kullanacağı dosya aktarımı sırasında Microsoft Online Backup Agent kullanımına izin veriliyor.

*Hatırlatmakta fayda var daha önceki beta sürümlerinde ücretsiz olarak 10 GB'lık bir alandan yararlanılabiliyordu.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.