Yazılım

Youtube uygulaması Microsoft'un başına dert oldu

Google, Microsoft'tan Youtube uygulamasının kaldırılmasını istiyor.

Youtube uygulaması Microsoft'un başına dert oldu

Microsoft ve Windows Phone kullanıcılarına kötü haber Google'dan geldi. Daha önce Google Youtube uygulamasını Windows Phone için geliştirmeyeceğini açıklamış ancak Microsoft kendi Youtube uygulamasını kendisi geliştirip Windows Phone kullanıcılarına sunmuştu.

Peki Youtube uygulamasının Windows Phone'da kullanılmasının Google'a ne zararı var? Microsoft bu uygulamayı geliştirirken Youtube reklamlarını engelledi ve böylelikle YouTube API kullanım şartlarına uymamış oldu. Yani Google'ın bu durumda bir Windows Phone kullanıcılarından bir karı olmuyor. Onun içinde Google Microsoft'a bir ihtar mektubu göndererek bu uygulamanın 22 Mayıs tarihine kadar mağazadan kaldırılmasını ve indirilmesinin engellenmesini talep etti.

1368760519_microsoftgoogleyoutube.jpg

Bu durum karşısında Microsoft, Google'a anlaşmayı teklif etti ve reklamların eklenebileceğini söyledi. Bakalım dev iki firma Youtube konusunda anlaşmaya varabilecek mi?

Yorumlar
ali
anlasirlar onemli olan kullaniciyi en cok kim yontacak bunu cozerlerse anlasirlar
Cevapla
Atila Toptas
Anlaşılmayacak bir şey yok
Cevapla
Misafir
Hahahaha bravo google.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.