Adınıza habersiz GSM hattı çıkarılabilir!

Geçtiğimiz gün Adana'da yaşanan olay, haberiniz olmadan adınıza GSM hattının çıkarılabileceğini gündeme getirdi. Adana'da yaşanan olayın detayları ve bu durumla karşı karşıya kaldığınızda ne yapmanız gerektiği haberimizde.

Adana'da yaşayan Hatice K, geçtiğimiz gün büyük bir şok ile karşılaştı. Hatice K'nin eşi Selami K, eşinin adında 18 TL borçtan dolayı icra takibi başladığını öğrendi. Bu 18 TL'nin ne borcunu araştıran aile, 2011 yılında Hatice K'nin adına çıkarılan 3 farklı GSM hattından dolayı olduğunu çok geçmeden öğrendi.

2011 yılında bir GSM bayisinin, Hatice K'nin haberi ve izni olmadan 3 farklı hat açtığı ortaya çıkmasının ardından aile soluğu mahkemede aldı. Mahkemede konuşuan Hatice K, bu hatları kendisinin açtırmadığını ve hiç bir belgeye imza atmadığını dile getirdi. 

Araştırmalar yapıldıktan sonra GSM bayisi yetkilisi izinsiz hat açmaktan dolayı 1 yıl 15 gün hapis cezasına ve yasal faiz ile birlikte 6 bin 210 TL para cezasına çarptırıldı.

Peki, sizin adınıza hat açılıp açılmadığını nasıl öğreneceksiniz? Aslında bunu öğrenmek için ya sık sık GSM firmalarını arayıp üzerinize hat olup sorgulayabilir ya da e-devlet üzerinden öğrenebilirsiniz.

Bu durum ile karşılaşırsanız hiç bir imzanız ve haberiniz olmadığı için mahkemeye başvurup hakkınızı arayabilirsiniz.

1479364525_pagesim-kartinizi-cope-atmayin915273192.jpg

  YORUMLAR

  1000 - karakter kaldı.
  Yorumu gönder

  • Adınıza habersiz GSM hattı çıkarılabilir!

   Olur olmaz heryerde kimlik fotokopilerimizi alırlarsa olacağı budur sayın arkadaşlarım

   Misafir 20 Kasım 2016 19:08 Pazar (0) (0)
  • Adınıza habersiz GSM hattı çıkarılabilir!

   BENDE anlatayım...birgün mesaj geldi 200 tlye yakın borcunuz var diye gsm bayi sine gittim ne borcu diye bana dedi ki sen telefon almışsın onun taksidi ya ne tele fonu dedim ben almadım dedim şu bayıden almişsın dedi bende oraya gittim araştırmaya o bayide çalışan kişi veya kişiler önce benim adıma bir hat çıkarmış sonra hat üstünden taksitle tele fon almış sonraki ayda taksidi ödememiş. ozaman bana mesaj geldi haberimiz oldu.bayi borçları üstlendi bizden herhan gi para çıkmadı.FAKAT benim üzerime hattı ve telefonu benim haberim olmadan nasıl aldı ben anlayamadım ne imza var ne kıredi kartı var ama GSM den hem hat hem telefon almış velasıl alını yorsa her kesın haber olmadan alına bilir. HER an borcunuz çıka bilir DİKKAT........

   Misafir 18 Kasım 2016 02:48 Cuma (1) (0)
  • Adınıza habersiz GSM hattı çıkarılabilir!

   Benim adıma da 2 hat açmışlardı

   Misafir 17 Kasım 2016 15:46 Perşembe (0) (0)
  • Adınıza habersiz GSM hattı çıkarılabilir!

   Adana ;)

   Misafir 17 Kasım 2016 15:02 Perşembe (0) (1)
  • Adınıza habersiz GSM hattı çıkarılabilir!

   Benimde basima geldi kimligimi kaybetmedim halde operatorden borc telefonu geldi 3 tane hat cikarip borclandirmislar savciliga gidip sikayette bulundum parayida odemedim hakli taraf olarak

   Misafir 17 Kasım 2016 14:23 Perşembe (0) (0)
  Yorumları Göster