Apple iPhone 8 ve iPhone 8 Plus'ı duyurdu

Apple iPhone 8 ve iPhone 8 Plus'ı duyurdu. iPhone 8 ve iPhone 8 Plus hangi özelliklere sahip?

Bugün, büyük olasılıkla on yılın en büyük ürün etkinliği düzenleniyor ve Apple, son akıllı telefon modellerini resmen duyurdu.

Ancak şovun yıldızı kesinlikle en iyi iPhone X olacak ancak, 2017, geçen yılın 7 ve 7 Plus'larının yenilenmesi için planlanmış bir yıl. Apple'ın cihaz yayın planını takip ettiyseniz, dolayısıyla bunun iPhone 7s ve 7s Plus olarak adlandırılması daha mantıklı olacaktı. Ama öyle olmadı. Bugün baktığımız telefonların adı  iPhone 8 ve iPhone 8 Plus olarak açıklandı.

1505245976_screenshot-83.jpg

Birden 8 numaraya geçme biraz fazla ani gibi görünse de, yeni ikilide tasarımdan çekirdek içlerine kadar değişen çeşitli yeni değişiklikler var - burada tüm önemli bilgileri okuyabilirsiniz.

Geçen yılki iPhone 7 modellerini görmüş, dokunmuş veya duymuşsanız, iPhone 8 ikilisinin tam olarak neye benzediğini zaten biliyorsunuzdur. Standart  16: 9 LCD ekran ve Touch ID sensörü telefonun özellikleri arasında yer alıyor.

Görünüşe göre, iPhone 8 kardeşler şık bir cam kapak tasarım ile seleflerinden ayrılıyor.  Ve tüm bunlar cihazların boyut ve ağırlıklarında küçük değişikliklerle sonuçlanıyor. Ayrıca iPhone 8 ve iPhone 8 Plus modellerinde iPhone 7 ikilisinde olduğu gibi hiçbir kulaklık jakı mevcut değil.

1505245907_screenshot-73.jpg

Kameralar
iPhone 8 ve 8 Plus'ın geçen yılın modellerine göre geliştirdiği başka bir özellikte kameralar. İlk bakışta, özellikler benziyor. iPhone 8 ve 8 Plus, sırasıyla arka ve ön kameralar için 12 MP / 7 MP sensörler kullanıyor. iPhone 8 Plus'ın arka modülü, 2x yakınlaştırma özelliğine sahip olacak ikincil kamera ile donatılmış.

Bununla birlikte Apple, içinde bulunan sensörlerin yepyeni olduğunu ve bu sensörlerin görüntü kalitesini arttırdığını söylüyor. Ayrıca, yazılım tarafında da bir ton gelişme var. Örneğin, gerçek zamanlı renk optimizasyonlarını sağlayacak yeni bir "Portre Aydınlatma" modu var. Apple'ın iddia ettiğine göre, rakiplerin kamera uygulamalarında bulunan normal filtrelerden daha iyi olacak. Ancak ne yazık ki, yalnızca daha büyük Plus kardeşte mevcut olacak.

Apple, her çerçeveyi küçük parçalar halinde analiz edecek ve her birinin içerdiği içerikleri tespit edecek olan Apple'ın yeni video kodlayıcı özelliği sayesinde daha da güçlenerek video kalitesini buna göre optimize ettiğini belirtti.

1505246268_iphone8plus-and-iphone8-front.jpg

Donanım

Yeni bir iPhone neredeyse daima yeni bir Apple işlemcisi anlamına geliyor ve bu yıl istisna değil. Apple A11 Bionic, Cupertino'nun ilk altı çekirdekli yongasıdır ve düşük güç performansını göz önünde bulundurarak tasarlanmış. Ancak her zamanki gibi hesaplama yoğun görevlerde de mükemmel olacaktır. Günümüzde çoğu akıllı telefon işlemcisinde olduğu gibi, bu altı çekirdeklerin tümü eşit değil. Dört adet düşük güçlü fakat pil koruyan "Mistral" çekirdekler ve "Monsoon" olarak adlandırılan iki daha güçlü çekirdek mevcut.

Depolama konusuna gelince, iki boyutta gelecek. Her iki model de 64 GB ve 256 GB versiyonlar ile satışa sunulacak. 

1505246307_ios-11.jpg

A11 Bionic, sırasıyla 8 ve 8 Plus için 2 veya 3 GB RAM ile birlikte geliyor. Bazı Android meraklılarının düşük bulabileceği bir sayı ancak kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılamak için neredeyse kesinlikle yeterli olacak bir sayı olan iOS ' donanım iyileştirmelerine sahip. Depolama konusuna gelince, 64 GB ve 256 GB olmak üzere iki boyutta gelecek.

Küçük iPhone 8, 64 GB depolama alanına sahip varyant için 699 $ ve 256 GB versiyonu için 849 $ fiyat etiketine sahip iken, iPhone 8 Plus, 64 GB için 799 $ ve 256 GB seçenek için 949 $ fiyat etiketine sahip olacak.

Cihazlar 15 Eylül Cuma günü ön siparişe sunulacak ve Altın, Gümüş, Uzay Gri olmak üzere üç renk seçeneği ile 22 Eylül Çarşamba tarihinde raflardaki yerini alacak.

  Yazar: Ayşe Aydoğmuş Teknolojiye dair her şey.

  YORUMLAR

  1000 - karakter kaldı.
  Yorumu gönder

  • Apple iPhone 8 ve iPhone 8 Plus'ı duyurdu

   İPhone se cebimde keyfim yerinde hehehehe

   Misafir 13 Eylül 2017 13:10 Çarşamba (0) (0)
  • Apple iPhone 8 ve iPhone 8 Plus'ı duyurdu

   7-8 bin lira iPhone X'e verene kadar o paraya ondan çok çok daha iyi olan Xiaomi Mi Mix 2'den 2/3 adet kendime karıma ve muhtemelen oğluma alırım...

   Misafir 13 Eylül 2017 12:13 Çarşamba (3) (0)
  • Apple iPhone 8 ve iPhone 8 Plus'ı duyurdu

   Buradan iphone alacak arkadaşlara sesleniyorum. İphone 6s üzeri hiç bir cihaza para vermeyin. 7 ve 8 6s ile aynı özelliklerin çoğunu barındırıyor. Lütfen paranızı çöpe atmayın. Artık farkına varın yazılım aynı yazılım...

   Misafir 13 Eylül 2017 08:53 Çarşamba (0) (0)
  • Apple iPhone 8 ve iPhone 8 Plus'ı duyurdu

   Tarafsız bir yorum yapmak istiyorum beğenen ve beğenmeyen lütfen oy kullansın. yaklaşık 17 yıldır bu sektörün içindeyim. ilk defa dünyaca ünlü bir firmanın bu kadar saçma sapan bir pazarlama yaparak resmen tedarikcisinde kalmış olan anakart kasa ve diğer parçaları değerlendirmek adına telefon yaptığını görüyorum. Tamam Applesın Tamam dünyanın en değerli markasısın kardeşim koskoca insanoğlu bu kadar keriz yerine koyulmaz ya!!! iphone 3 ten sonra iphone 4 yaptın tamam süperdi 4 ten sonra 5 yaptın daha güzel 5 ten sonra bir düzen tutturdun ben Apple'm beni herkes alır. Yıllardır aynı kasa aynı yazılım aynı fiyat politikası. elinoğlu ekranın altına parmak izi tarayıcı koyar bir başkası iris tarayıcı koyar öbürü tam ekran telefon yapar. Kardeşim adamlar teknolojiyi geliştiriyor. Ya sen ne yapıyorsun? Kablosuz şarjın rakiplerinden 4 yıl sonra geldi, teknoloji adı altında kulaklık soketini iptal ettin. Gittin kablosuz kulaklık yaptın oda birşeye benzemiyor. Steve Jobs Selam olsun...

   Misafir 13 Eylül 2017 08:48 Çarşamba (4) (2)
  • Apple iPhone 8 ve iPhone 8 Plus'ı duyurdu

   İphone çilginligi başlamiştir kim ne derse desin...iphone iphonedir ve herkes almak icin hayaller kuruyor.iyiki varsin iphone:)

   Misafir 13 Eylül 2017 08:05 Çarşamba (2) (1)
  • Apple iPhone 8 ve iPhone 8 Plus'ı duyurdu

   Valla kimsenin iPhone'a o kadar para verecek kadar hayal kurduğunu sanmıyorum, kuran ya salak yada aptal zengin olmalı... İllede hayal kurulacaksa Xiaomi Mi Mix 2 için hayal kurulması daha gerçekçi en azından çok daha iyi ve çok daha ucuz, yani hayaller kısa sürede gerçekleşebilir...

   Misafir 13 Eylül 2017 21:25 Çarşamba
  Yorumları Göster