BTK Başkanı'ndan Wikipedia hakkında flaş açıklama!

BTK Başkanı Ömer Fatih Sayan, Wikipedia'nın açılıp açılmayacağını resmen açıkladı. İşte Wikipedia hakkındaki son gelişme!

İnternet ansiklopedisi olarak bilinen Wikipedia'ya, ülkemizde uzun bir süredir erişim engeli uygulanıyor. Terör örgütleri hakkında yazılan bilgilerden dolayı erişim engeli uygulanan Wikipedia için bugün BTK Başkanı Ömer Fatih Sayan'dan açıklama geldi.

BTK Başkanı Ömer Fatih Sayan, Habertürk'e yaptığı açıklamada; Wikipedia'nın yasalara uygun bir şekilde davrandığı takdirde açılabileceğini dile getirdi. 

1503481937_wikipedia.jpg

BTK Başkanı Ömer Fatih Sayan;

"Uyar kaldır mekanizmaları esas. Kapatma en son önlem. Mahkeme kararı geliyor, sitenin kapatılması gerekiyor ama biz kapatmak istemiyoruz. 4 saat içerisinde site yetkisine ulaşıp, "Gereğini yerine getirin ki biz kapatma kararını yayınlamak istemiyoruz", diyoruz. "Buna itiraz edeceğiz" diyen siteler o yöntemi uyguluyorlar. Wikipedia ile ilgili de söylediğim şekilde, çoğu kişinin yararlandığı kaynak olarak gözükmekte. Bizim yasalarımız var. Kötü örnekleri YouTube, Twitter ile de yaşamıştık ama belli bir noktaya geldi. Bir mahkeme kararı söz konusuysa, tamamen yerine getirilmesi lazım. Mahkeme kararının tam da yetkili şekilde uygulanması noktasında yerine getirilmesi gereken hususlar var. Bugün denilen mahkeme kararı yerine getirilse şu anda Wikipedia açılır." dedi.

  YORUMLAR

  1000 - karakter kaldı.
  Yorumu gönder

  • BTK Başkanı'ndan Wikipedia hakkında flaş açıklama!

   www.turkcebilgi.com VİKİPEDİ nın kopyası ve gelir kaynağı adsense. Wikipedia 'yı kapattılarki, trafik www.turkcebilgi.com'a gitsin ve para kazancı artsın....Yani anlayacağınız rant rant rant! İşveçten Norveç'ten yayın yapan PKK siteleri gümbür gümbür açık ona bir şey yapılmıyorda Wikipedia'yamı yapılıyor geç onları...Her yasağın ardında rant vardır..Booking.com'da aynı rant meselesi...

   Misafir 03 Eylül 2017 10:38 Pazar (1) (0)
  • BTK Başkanı'ndan Wikipedia hakkında flaş açıklama!

   Yani açılmayacak :D

   Misafir 23 Ağustos 2017 17:25 Çarşamba (2) (1)