Dünyanın en zengin insanı artık Bill Gates değil!

Microsoft'un kurucusu Bill Gates, yıllar sonra dünyanın en zengin insanı unvanını kaybetti. İşte dünyanın yeni en zengin insanı!

Microsoft'un kurucusu Bill Gates'in, yıllarca dünyanın en zengin insanı olduğu bir şehir efsanesi gibi kulaktan kulağa yayılmıştı. Ancak bu bir efsane değil gerçeğin ta kendisiydi. Ancak Bill Gates yıllar boyunca koruduğu dünyanın en zengin insanı unvanını bu yıl kaybetti.

İnternet alışverişinin artması ile yükselen ve teknoloji işine de giren Amazon, son yılların yükselen yıldızları arasında yer alıyor. Bu yükseliş, Amazon'un kurucusu Jeff Bezos'a yaramış gibi görünüyor. Jeff Bezos, bu yıl Amazon'un kazanç raporu ile dünyanın en zengin insanı unvanını eline almış oldu.

Jeff Bezos ile Bill Gates arasında 1 - 1.5 milyar dolar gibi bir fark bulunuyordu. Bill Gates, servetini 90 milyar dolarda sabitleyince, Jeff Bezos 90 milyar doların üzerine çıkarak dünyanın en zengin insanı tahtına oturmayı başardı.

1501226915_jeff.jpg

Dünyanın en zengin insanı unvanını Bill Gatesi ilk defa kaybetmiyor. Bundan önce de tahtı kaptıran Bill Gates, önemli hamleleri ile tahta tekrar oturmayı başarmıştı. Windows 10 ile büyük bir beğeni toplayan Microsoft, satış rakamları ve gelirleri ile yıl sonuna doğru koltuğu tekrar Bill Gates'e devrettirecektir.

  YORUMLAR

  1000 - karakter kaldı.
  Yorumu gönder

  • Dünyanın en zengin insanı artık Bill Gates değil!

   bill gates herkesin bildiği gibi dünyada ihtiyacı olanlar paralar yağdırıyor helal olsun bu insan bu paraları bağışlamasa ticarete dökse en zengin herzaman o olmazmıydı. ;)

   Misafir 29 Temmuz 2017 12:19 Cumartesi (1) (1)
  • Dünyanın en zengin insanı artık Bill Gates değil!

   Dünyanın en zenginleri Rockhefeller Rotshield aileleri gerisi yalan...

   Misafir 29 Temmuz 2017 12:04 Cumartesi (1) (2)
  • Dünyanın en zengin insanı artık Bill Gates değil!

   sadece 8 saatliğine 1. sırada kaldı. sonrasında amazonun hisseleri düştü ve bill gates tekrar ilk sıraya çıktı.

   Misafir 28 Temmuz 2017 10:42 Cuma (3) (0)