Elon Musk, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ne konuştu?

Elon Musk'ın Cumhurbaşkanı Erdoğan ile olan görüşmesinin detayları açıklandı. İşte Elon Musk ve Recep Tayyip Erdoğan görüşmesinin notları

Tesla ve SpaceX CEO'su Elon Musk ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan görüşmesi bugün gerçekleşti. Sürpriz görüşmenin konusu merak ediliyordu. Görüşmelerin bitmesinin ardından Elon Musk ile Cumhurbaşkanı Erdoğan görüşmesinin detayları belli oldu.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'ın açıklamalarına göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan, Elon Musk ile Türksat uygularının fırlatılmasıyla ilgili olarak Airbus ile anlaşma yapmak için görüşme gerçekleştirmiş. Elon Musk'ın CEO görevi yaptığı SpaceX projesinden, Türkiye çok yakında faydalanabilecek.

1510161061_elon-musk-recep-tayyip-erdogan-1.jpg

Toplantı sırasında ayrıca; elektrikli otomobil ve sürdürülebilir enerji konusu konuşuldu. Türkiye'deki firmalar ile Elon Musk'ın sahibi olduğu Tesla ve SpaceX için de anlaşmalar yapılabileceği konusunda da temaslar gerçekleştirildi. İbrahim Kalın, “tünel kazma ve yer altından trafiğin verilmesi gibi konular da konuşuldu” diyor.

  YORUMLAR

  1000 - karakter kaldı.
  Yorumu gönder

  • Elon Musk, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ne konuştu?

   Gavur icatlariini istemezükkk

   Misafir 09 Kasım 2017 01:59 Perşembe (0) (0)
  • Elon Musk, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ne konuştu?

   Batı bizi kıskanıyor.

   Misafir 08 Kasım 2017 23:52 Çarşamba (0) (1)
  • Elon Musk, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ne konuştu?

   Gec oldu ama buda güzel. Cok önemli bir insanı misafir etmek ve umarım teknolojik yardım istenmiştir

   Misafir 08 Kasım 2017 22:27 Çarşamba (0) (2)
  • Elon Musk, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ne konuştu?

   Çok şaşırdım Elon Musk projelerinden faydalanabilirsek iyi olur Tesla Türkiye'de yetkili bayi açarsa ve elektrik istasyonları için kolunu sıvarsa iyi projeler ortaya çıkabilir Cumhurbaşkanımız güzel düşünmüş.

   Misafir 08 Kasım 2017 22:15 Çarşamba (3) (2)