Olay telefon Essential Phone, satış rakamları ile rezil oldu!

Android'in kurucusu Andy Rubin'in geliştirdiği Essential Phone, resmen hüsrana uğradı. Essential Phone'un satışları yerlerde geziyor.

Geçtiğimiz aylarda Android'in kurucusu Andy Rubin olay telefon olarak nitelendirilen, basında da büyük ilgi uyandıran Essential Phone'u tanıtmıştı. Tasarımı ve özellikleri ile fark yaratan Essential Phone için ön sipariş başlatan firma, geçen 1 aylık süreçte satış rakamları ile resmen dibe vurdu.

Açıklanan son rakamlara göre Essential Phone 1 ayda sadece 5.000 adet satabildi. 1.2 milyar dolarlık şirketin geleceği, hüsran yaratan bu satış miktarı ile tehlikeye girmiş olabilir. Peki, 700 dolara satılan Essential Phone, nerede hata yaptı ve bu kadar az sattı?

Araştırmacılar Essential Phone'un sadece Amerika'da Sprint operatörü ile aracıyla satılmasının çok yanlış olduğunu ayrıca firmanın reklam ve pazarlamada çok büyük hatalar yaptığını söylüyor. Telefon pazarına sıfırdan girmek herkesin harcı değil. Özellikle de rakiplerinizin Samsung, LG, Apple ve Huawei olduğunu düşünürsek.

1506581789_essential-phone-.jpg

Şirketin hüsran yaratan Essential Phone satışları üzerine yeni bir telefon duyurup duyurmayacağı merak ediliyor. Ancak bir alev gibi parlayan sonrasında ise küle dönen Essential Phone'un, bu saatten sonra toplanması çok zor görünüyor. Rakiplerinin günde 5.000'den fazla telefon sattığını düşünürsek, Essential Phone için yolun sonu çok erken göründü diyebiliriz.

  YORUMLAR

  1000 - karakter kaldı.
  Yorumu gönder

  • Olay telefon Essential Phone, satış rakamları ile rezil oldu!

   sadece sprint ile amerikada ve 700 dolara satarsan ahanda boyle cuvallarsin.

   Misafir 05 Ekim 2017 03:32 Perşembe (0) (0)
  • Olay telefon Essential Phone, satış rakamları ile rezil oldu!

   Çinli üreticilerden meizu oppo gibi diğer dev firmalar küresel pazarda birer oyuncu olabilmek için yıllarca arada distrübütorler ve bayiler olmaksızın, satış ağının yarattığı fiyat farklarını ortadan kaldırarak direk satışlar ile dünyanın her yerine uygun fiyatlara ürünlerini pazarladılar. kendilerini ispatladıkları anda ise ortaklıklara başladılar ve şu an ciddi satış rakamlarına ulaşmış bulunmaktalar. Bu bir iş modelidir,bilinçli ve başarılı. Fakat esential phone cephesinde ise heyecan verici bir telefon çok yüksek bir rakama pazara sınırlı satış noktaları üzerinden girmek istedi hali ile başarılı olamadılar. olay donanım yada tasarım ile alakalı değil fiyatı 350 ile 450 usd arasında olsaydı 100 binlerce satardı.

   Misafir 29 Eylül 2017 20:48 Cuma (0) (0)
  • Olay telefon Essential Phone, satış rakamları ile rezil oldu!

   Ben alirim

   Misafir 28 Eylül 2017 18:19 Perşembe (1) (0)
  • Olay telefon Essential Phone, satış rakamları ile rezil oldu!

   Ekranın ortasınma kamera olduğu için satılmadı ama İphone de aynısı oldu millet marka diye hücum edecek yani insanların Yüzde doksanı mal

   Misafir 28 Eylül 2017 11:00 Perşembe (2) (0)