iPhone X maske ile kandırıldı!

Apple'ın kandırılamaz dediği Face ID, 150 dolarlık maske ile kandırıldı.

Apple, iPhone X'te Face ID adını verdiği yüz okuma teknolojisine yer vermişti. Touch ID'ye göre daha az yanılma payı olduğu söylenen Face ID'nin, aslında hiç de o kadar güvenli bir sistem olmadığı yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı. 24 Kasım'da Türkiye'de de satışa sunulacak olan Face ID, 150 dolarlık maske ile kandırıldı.

Güvenlik firması olan Bkav, 150 dolara mal ettiği maske ile Face ID'yi kandırmayı başardı ve iPhone X'in tuş kilidini kırdı. Bkav; 150 dolarlık maskenin oluşması için el ile yapılmış deri, 3D ile oluşturulmuş bir maske ve 2 boyutlu parçaların kullanıldığını belirtiyor.

Bu denli zahmetli ve maliyetli olan bir yöntem ile kandırılan Face ID, son kullanıcıları yine güvenli bir şekilde korumaya devam edecek gibi görünüyor. Çünkü bu maskenin oluşması için derinizden örnek ve yüzünüzün hatları 3D tarayıcı ile taranması gerekiyor.

  YORUMLAR

  1000 - karakter kaldı.
  Yorumu gönder

  • iPhone X maske ile kandırıldı!

   Sabah geldi kullanmaya başladım. Çok sevimli, ağır oturaklı ben çok beğendim. Gören eline alan satınalmak için tüm imkanlarını zorlayacaktır. Çoğu uygulamalar henüz adapte edilmemiş. Altta üstte kasa varmış gibi geniş bir aiyah alan kalıyor. Batarya göstergesi nde rakam koyacak yer yok. Gördüğüm tek eksik o.

   Misafir 14 Kasım 2017 14:26 Salı (0) (0)