iPhone X'in kamera puanı belli oldu!

iPhone X'in merakla beklenen DxOMark puanı belli oldu. Apple, kamera konusunda liderliği bu sefer eline alamadı.

iPhone X ile kamera konusunda bir sıçrama yapması beklenen Apple, TrueDepth dışında donanım alanında göstermeyip yazılım ile farkını ortaya koymuştu. iPhone 8 Plus ile DxOMark'ta zirveye oturan Apple, Pixel 2'nin tanıtılmasının ardından tahtı Google'a kaptırmıştı. Apple'ın tahtı iPhone X ile tekrar eline alması bekleniyordu ancak bu gerçekleşmedi.

iPhone X, DxOMark testinden 97 puan alarak listenin ikinci sırasındaki yerini aldı. DxOMark'ın, iPhone X ve Pixel 2 ile çekilen fotoğrafları karşılaştırarak böyle bir puan vermesi çok şaşırtıcı oldu. Karşılaştırmalı fotoğraflarda iPhone X'in üstünlüğü bariz bir şekilde görünmesine rağmen her nedense liderlik yine Google'da kaldı.

Gelelim iPhone X'in detaylı DxOMark puanlarına. iPhone X fotoğraf bölümünden 101 puan alıyor. Pozlama ve kontrast bölümünden 90, renk bölümünden 79, odaklama bölümünden 78, doku bölümünden 65, flaş bölümünden 85 ve bokeh bölümünden 55 puan alan iPhone X, bu başarısını video alanında da pek gösteremiyor.

iPhone X'in video puan ortalaması ise 89 olarak açıklandı. Video bölümünde; pozlama ve kontrasttan 81, renkten 86, odaklamadan 84 ve stabilizasyondan 91 puan alıyor.

1510031779_dxomark.png

  YORUMLAR

  1000 - karakter kaldı.
  Yorumu gönder

  • iPhone X'in kamera puanı belli oldu!

   Ağlayın applea tapanlar

   Misafir 07 Kasım 2017 14:38 Salı (0) (0)
  • iPhone X'in kamera puanı belli oldu!

   Supersaf tv nin yayınladıgı videoda gündüz cekimlerinde kamerada ıphone x bazı fotolarda cok daha net fqrkı var ama bazı fotolarda renkleri hic verememiş manzara da daha iyi cekmiş ama adamı cekerken renkler soluk ve agartmış pixel daha doygun daha anlı mesela yavaş cekimde x 1080p daha canlı ama yavaş cekimi kötü pixel daha yavaş kaliteli ama 720 p oldugu icin renkler biraz acık... videoda x daha net ama pixel daha doygun... yanlızzzzzz gece cekimlerinde iphone x tam bir çöppp... pixelin ve diger markaların samsung lg htc gibi mekaların farkı gece cekimlerinde cok belli ve cok cok önde !! Bence iphone lara verilen bu puanlar cok fazla ben de iphone 8 p kullanıyorum kamera bendede iyi deil ... 90 puan 8 icin 92 puan x icin ideal hatta daha azda olabilir

   Misafir 07 Kasım 2017 12:29 Salı (0) (0)