Qualcomm, iPhone'u yasaklatmak istiyor!

Qualcomm, Apple'ın bazı iPhone mıdellerini yasaklatmak için şikayette bulundu.

Qualcomm, iPhone pil ömrünü destekleyen altı patenti ihlal ettiği iddiasıyla Apple'a karşı dava açtı. Yonga üreticisi, ABD'de bazı model iPhone’ların ithalat ve satış yasağını istiyor.

Qualcomm, Amerika Birleşik Devletleri Uluslararası Ticaret Komisyonu (ITC) ve Kaliforniya Güney Bölgesi için ABD Bölge Mahkemesine şikayet etti. Şu anda, bu tür bir yasağın hangi modelleri etkileyeceği belli değil.  Altı patentin ne için kullanıldığını açıklayan Qualcomm tarafından paylaşılan bir altyapıyı kontrol edin .

Qualcomm'un genel müdür yardımcısı ve genel hukuk danışmanı Don Rosenberg;

Qualcomm'un icatları, her iPhone'un kalbinde olup modem teknolojilerden veya hücresel standartların çok ötesine geçer. Açıkladığımız patentler, binlerce portfolyodan altı önemli teknolojiyi temsil ediyor ve her biri iPhone işlevleri için hayati önem taşıyor. Apple bunun için ödeme yapmayı reddederken, Qualcomm'un teknolojisini kullanmaya devam ediyor. Bu dava, Apple'ın patentli teknolojilerimizin altısını ihlal etmesini durdurmayı amaçlıyor. Dedi.

Qualcomm, ITC soruşturmasının ağustosta başlayacağını ve davanın gelecek yıl görüleceğini düşünüyor. Apple, Nisan ayının başında  Qualcomm'a iPhone telif ücreti ödemeyi durdurdu . 

  Yazar: Ayşe Aydoğmuş Teknolojiye dair her şey.

  YORUMLAR

  1000 - karakter kaldı.
  Yorumu gönder

  • Qualcomm, iPhone'u yasaklatmak istiyor!

   Afyon neyin gotude qualcumu yasakliycak kardeş ?

   Misafir 07 Temmuz 2017 23:00 Cuma (0) (0)
  • Qualcomm, iPhone'u yasaklatmak istiyor!

   Appleda iyi alıştı milletin patentlerini çalıp çalıp kullanmaya koca şirket ama genlerinde çalınto teknolojiler olduğu için ödeme yapmama alışkanlığı var

   Misafir 07 Temmuz 2017 18:42 Cuma (0) (1)
  • Qualcomm, iPhone'u yasaklatmak istiyor!

   bunun tam tersi olmasın Qualcomm apple seni yasaklatır

   Misafir 07 Temmuz 2017 14:32 Cuma (2) (1)