Sahibinden.com'a Rekabet Kurulu'ndan soruşturma!

Rekabet Kurulu, Sahibinden.com için soruşturma başlattı. Peki, Sahibinden.com neden soruşturmaya konu oldu?

Türkiye'nin en büyük online alışveriş firmalarından olan Sahibinden.com, bugün bomba gibi bir haber ile gündeme geldi. Rekabet Kurulu, Sahibinden Bilgi Teknolojileri Pazarlama ve Ticareti A.Ş. hakkında soruşturma başlattığını resmen duyurdu.

Rekabet Kurulu, Sahibinden.com'a aşırı fiyat uygulaması nedeni ile soruşturma açtığını belirtiyor. Rekabet Kurulu'nun Sahibinden.com hakkındaki açıklaması aşağıda yer alıyor.

"Sahibinden Bilgi Teknolojileri Pazarlama ve Ticareti A.Ş.’nin hâkim durumunu aşırı fiyat uygulamak suretiyle kötüye kullandığı iddiası üzerine yürütülen önaraştırma, Rekabet Kurulu tarafından karara bağlandı.

Önaraştırmada elde edilen bilgi ve belgeler ile yapılan tespitleri 04.05.2017 tarihli toplantısında müzakere eden Rekabet Kurulu, bulguları ciddi ve yeterli bularak; 4054 sayılı Kanun’un 6. maddesini ihlal edip etmediğinin tespitine yönelik olarak Sahibinden Bilgi Teknolojileri Pazarlama ve Ticareti A.Ş. hakkında soruşturma açılmasına, 17-15/175-M sayı ile karar verdi.

Bilindiği üzere 4054 sayılı Kanun’un 6. maddesi, hâkim durumun kötüye kullanılmasını yasaklamaktadır."

Henüz konuyla ilgili bir gelişme bulunmuyor. Sahibinden.com'un bu soruşturma sonrası kapatılması da kulislerde konuşlan konular arasında yer alıyor.

  YORUMLAR

  1000 - karakter kaldı.
  Yorumu gönder

  • Sahibinden.com'a Rekabet Kurulu'ndan soruşturma!

   Aşırı fiyattan kasıt sitenin paralı olması ev değil doğru okuyun

   Misafir 05 Haziran 2017 23:06 Pazartesi (1) (0)
  • Sahibinden.com'a Rekabet Kurulu'ndan soruşturma!

   sitenin suçu ne... fiyatı satıcı ve alıcı belirliyor.. aynı emlakçı aynı eve aynı fiyattan milliyetemlak, hurriyetemlak gibi sitelere de ilan veriyor, onları da kapatalım...

   Misafir 05 Haziran 2017 21:45 Pazartesi (0) (0)
  • Sahibinden.com'a Rekabet Kurulu'ndan soruşturma!

   Markafoni den başladı yavaş yavaş yayılıyor

   Misafir 05 Haziran 2017 18:55 Pazartesi (0) (0)
  • Sahibinden.com'a Rekabet Kurulu'ndan soruşturma!

   İlan veremez olduk herşey para para para

   Misafir 05 Haziran 2017 18:47 Pazartesi (2) (0)
  • Sahibinden.com'a Rekabet Kurulu'ndan soruşturma!

   Türkiye de emlak araba fiyatlarını uçuran sitedir... 90 bine dandik bir ev satılığa çıktı 2 gün sonra 100 bin TL oldu fiyatı ve iki ayrı emlakçı aynı daireye ilan vermiş..sahibinden com diye bildiğimiz sitede hepsi neredeyse emlakçıların eline düşüyor..

   Misafir 05 Haziran 2017 17:43 Pazartesi (0) (0)