Samsung'dan uyarı: Galaxy Note 7 kullanmayın!

Samsung, Galaxy Note 7'nin patlama olayları için bugün resmi bir açıklama yaptı. Açıklama, Galaxy Note 7 sahiplerini üzeceğe benziyor.

Galaxy Note 7'de yaşanan patlama olaylarından sonra Samsung en doğru olanı yapmış ve cihazları ücretsiz olarak yenilenmişleri ile değiştirme kararı almıştı. Ancak güvenli Galaxy Note 7'lerin de patlaması, Samsung'u çok zor durumda bıraktı. Teknoloji dünyasında her gün patlayan güvenli Galaxy Note 7 haberlerinin ardından, bugün Samsung resmi bir açıklama yaptı.

Galaxy Note 7'yi kullanmayın!

Dev operatör firmalarının Galaxy Note 7 satışlarını durdurmasının ardından Samsung, kullanıcılarına Galaxy Note 7'lerini kapatmalarını ve kullanmamalarını istedi. Samsung ayrıca; tüm operatörlerin Galaxy Note 7 satışlarını durdurmasını istedi. Açıklamada, Note 7'nin patlamasının "hala" araştırıldığının altı da çiziliyor.

Sanal gerçeklik (VR) ürünlerinin öncüsü Oculus da geri adım attı. Oculus, Galaxy Note 7'ye destek vermediğini açıkladı ve Gear VR'ın Note 7 ile çalışması engellendi. Kafa hizasında Galaxy Note 7'nin patlamasının ölüm ile sonuçlanma riski göz önünde bulundurulursa, bu açıklama için çok geç kalındığını söyleyebiliriz.

1476166450_oculus.jpg

Yenilenmiş Galaxy Note 7 Burger King'de patladı [Video]

Söylentiler, Note serisinin tamamen sonlandırılacağı yönünde ve Galaxy S8 lansman tarihinin öne çekileceği yönünde. Bakalım Samsung Mobile bu kötü şöhretini nasıl düzeltecek?

1476166390_note-7.png

  YORUMLAR

  1000 - karakter kaldı.
  Yorumu gönder

  • Samsung'dan uyarı: Galaxy Note 7 kullanmayın!

   Telefonlar Tübitak'a verilmeli. bir kaç yıl sonra unutulur, 2. yerli telefon olarak dünyaya duyururuz.

   Misafir 12 Ekim 2016 10:59 Çarşamba (0) (0)
  • Samsung'dan uyarı: Galaxy Note 7 kullanmayın!

   note 7 telefonu tasarım olarak çok beyenmiştim galaxy s6 kullamaya devam kısmet deyilmiş.

   Misafir 11 Ekim 2016 20:00 Salı (0) (0)
  • Samsung'dan uyarı: Galaxy Note 7 kullanmayın!

   koklu bi degisiklik yapilmaz gibi pil konusunda

   Misafir 11 Ekim 2016 19:28 Salı (0) (0)
  • Samsung'dan uyarı: Galaxy Note 7 kullanmayın!

   Malesef geri gelmez artik

   Misafir 11 Ekim 2016 16:22 Salı (0) (0)
  • Samsung'dan uyarı: Galaxy Note 7 kullanmayın!

   Note serisi Samsung' un işe yarayan tek serisi. Note 7 ile marka imajı dümdüz oldu. Bazı fanatikler (adı üstünde fanatik=yani düşünmeden taraftarlık yapan) bu ürüne gelen eleştirilere sazan gibi atılıp savunma yaptı. Ama firma da resmi olarak bu işi eline yüzüne bulaştırdığını itiraf ediyor. Bize de ileride çocuklarımıza anlatılacak bir hikaye kalıyor. Bir ürünü pazarda pay kapacağım sevdasıyla yeterince geliştirip test etmeden acele edip piyasa sunarsan aha da böyle note7 gibi bir skandal yaşarsın diye. Şark kurnazlığı her zaman işe yaramaz.

   Misafir 11 Ekim 2016 12:44 Salı (2) (1)
  Yorumları Göster