Samsung, kamera teknolojisinde çığır açıyor!

Samsung, yeni nesil Galaxy modellerinde kullanılması beklenen yeni ISOCELL kamera sensörlerini tanıttı. Mobil kameralarda yeni ISOCELL ile yeni bir devir başlıyor.

Samsung, uzun bir süredir akıllı telefonlarında ISOCELL kamera sensörünü kullanıyordu. Bazı modellerde Sony IMX kullanan Samsung, bugün düzenlediği etkinlikte yeni ISOCELL sensörlerini tanıtarak, yeni bir devri başlattığını açıkladı. Bundan sonraki süreçte tüm Galaxy modellerinde ISOCELL sensörün yer alması bekleniyor. Peki, yeni ISOCELL kamera sensörleri neler sunuyor?

Yeni ISOCELL sensörlerinin üretim süreci komple değişiyor. Mobil sektörde yer alan telefonların çoğunda 40 veya 55 nanometre üretim süreci ile üretilen sensörler yer alıyor. Samsung, yeni üretim süreci ile yeni ISOCELL sensörleri 28nm üretim sürecinde üretecek. Galaxy S7 modellerinde yer alan Sony IMX sensörün 65 nm ile üretildiğini belirtelim.

1499248046_isocell.png

Yeni ISOCELL sensörlerdeki Pixel teknolojisi sayesinde görseldeki pikseller artık daha küçük olacak. Bu da fotoğraftaki netliği arttırıp düşük ışıkta kumlanmayı azaltacak. Ayrıca çift kamera kurulumunun yazılım ile olan etkileşimi yeni ISOCELL sensörler ile üst seviyelere taşınacak. Son olarak zoom yapma, alan derinliği ve düşük ışık performansı yeni ISOCELL sensör ile seviye atlayacak.

  YORUMLAR

  1000 - karakter kaldı.
  Yorumu gönder

  • Samsung, kamera teknolojisinde çığır açıyor!

   Samsung işine baksın sensör üretmek japonlarin işi samsingun dişe dokunur bir fotoğraf makinasini söyleyin sakalımı keseyim

   Misafir 05 Temmuz 2017 21:23 Çarşamba (0) (2)
  • Samsung, kamera teknolojisinde çığır açıyor!

   samsung geleceğe yatırım yapıyor biliyor ki zaman içinde fotoğraf makinelerinin yerini telefonlar alacak.Siz yine de kesmeyin sakalınızı :)

   Misafir 06 Temmuz 2017 10:24 Perşembe
  • Samsung, kamera teknolojisinde çığır açıyor!

   İyi oldu, zaten bu sonyden bi cacık olmazdı...

   Misafir 05 Temmuz 2017 14:12 Çarşamba (1) (0)
  • Samsung, kamera teknolojisinde çığır açıyor!

   Kağıt üstünde bakalım pratikte nasıl olacak

   Misafir 05 Temmuz 2017 13:35 Çarşamba (0) (0)
  • Samsung, kamera teknolojisinde çığır açıyor!

   İyiymiş

   Misafir 05 Temmuz 2017 13:33 Çarşamba (1) (0)