Ünlü oyuncuların kabusu hacker yakalandı!

Ünlü oyuncuların telefon ve mail hesaplarını ele geçirip özel görüntülerini yayınlayarak şantaj yapan Ayyıldız Tim yöneticisi EbuDuhan nickini kullanan Osman G. yakalandı.

On zamanlarda hackerların ünlülerin sosyal medya hesaplarını çalıp şantaj yapması gündemden düşmüyor. Hesapları ele geçiren hackerlar kişilerin özel hayatına dair mesaj ve görselleri kullanarak şantaj yapıyor ve para koparıyor. Daha önce de AYYILDIZ TIM Yöneticilerinden olduğu iddia edilen the_bekir nickli Bekir Kaya da bazı sitelerden bu yöntemle şantaj yapıp, 5 milyon liralık vurgun yaptığı iddiası ile tutuklanmıştı. ( Kaynak: http://www.radikal.com.tr/turkiye/ayyildiz-time-polisten-cete-baskini-1059754/ ) Diğer bir vurguncu Ebu Duhan takma adlı hackerin da aynı AYYILDIZ TIM grubunda yönetici olduğu haberleri geldi.

Ebu Duhan nickli Ayyıldız Tim yöneticisi şahıs daha önce İsrail'e hack saldırıları  ( Kaynak: http://www.haberler.com/turk-hacker-lardan-israil-sitelerine-bombardiman-6476485-haberi/ )haberleriyle gündeme gelmişti. 

Ünlü oyuncuların kabusu hacker yakalandı!

EbuDuhan adlı şahıs, bazı ünlü kişilerin bilgisayar ve telefonlarından kişisel verilerini ele geçirerek özel hayatlarına ilişkin görüntüleri yayınlamakla tehdit ettiği gerekçesi ile tutuklandı ve yargılanmaya başladı.

1476887216_photo.jpg

EbuDuhan nickli şahsın Osman G. olduğu ortaya çıktı. Bu şahsın birlikte yaşadığı eski kız arkadaşı sanık Merve N. İse Osman G.'nin yanında sosyal medya uzmanı olarak çalıştığını ve yapılan şantaj olaylarından kesinlikle haberdar olmadığını iddia etti.

Yapılan mahkeme sonucunda hakim, sanık Osman G. hakkında kuvvetli suç şüphesini gösteren delillerin bulunması nedeniyle tutukluluk halinin devam etmesine karar verdi. Bundan sonraki duruşmada, avukatları eşliğinde sanıkların ele geçirdiği müstehcen içerikli özel görüntüler kapalı oturum yapılarak incelenecek.

 

  Yazar: Ayşe Aydoğmuş Teknolojiye dair her şey.

  YORUMLAR

  1000 - karakter kaldı.
  Yorumu gönder

  • Ünlü oyuncuların kabusu hacker yakalandı!

   Beyaz hacker olarak ülkemizin siber ordusunda çalışsın

   Misafir 21 Ekim 2016 10:35 Cuma (2) (0)
  • Ünlü oyuncuların kabusu hacker yakalandı!

   Sanal mafya en ağır ceza verilmeli. Ve geçlerimiz mafyalık yapacağı yerine yararlı işlerle uğraşması için yönlendirilmeli.

   Misafir 20 Ekim 2016 19:50 Perşembe (1) (0)
  • Ünlü oyuncuların kabusu hacker yakalandı!

   Dolandırıcılardan devlet adamı mı olurmuş?

   Misafir 20 Ekim 2016 15:11 Perşembe (0) (0)
  • Ünlü oyuncuların kabusu hacker yakalandı!

   işte boyle insanlari devlet kullanmali tamam adamin yaptigi cok yanlis birsey iste boyle adamlardan olusan sanal bi ordu kurmali devlet

   Misafir 19 Ekim 2016 18:45 Çarşamba (2) (1)