Ünlü oyuncuların kabusu hacker yakalandı!

Ünlü oyuncuların telefon ve mail hesaplarını ele geçirip özel görüntülerini yayınlayarak şantaj yapan Ayyıldız Tim yöneticisi EbuDuhan nickini kullanan Osman G. yakalandı.

On zamanlarda hackerların ünlülerin sosyal medya hesaplarını çalıp şantaj yapması gündemden düşmüyor. Hesapları ele geçiren hackerlar kişilerin özel hayatına dair mesaj ve görselleri kullanarak şantaj yapıyor ve para koparıyor. Daha önce de AYYILDIZ TIM Yöneticilerinden olduğu iddia edilen the_bekir nickli Bekir Kaya da bazı sitelerden bu yöntemle şantaj yapıp, 5 milyon liralık vurgun yaptığı iddiası ile tutuklanmıştı. ( Kaynak: http://www.radikal.com.tr/turkiye/ayyildiz-time-polisten-cete-baskini-1059754/ ) Diğer bir vurguncu Ebu Duhan takma adlı hackerin da aynı AYYILDIZ TIM grubunda yönetici olduğu haberleri geldi.

Ebu Duhan nickli Ayyıldız Tim yöneticisi şahıs daha önce İsrail'e hack saldırıları  ( Kaynak: http://www.haberler.com/turk-hacker-lardan-israil-sitelerine-bombardiman-6476485-haberi/ )haberleriyle gündeme gelmişti. 

Ünlü oyuncuların kabusu hacker yakalandı!

EbuDuhan adlı şahıs, bazı ünlü kişilerin bilgisayar ve telefonlarından kişisel verilerini ele geçirerek özel hayatlarına ilişkin görüntüleri yayınlamakla tehdit ettiği gerekçesi ile tutuklandı ve yargılanmaya başladı.

1476887216_photo.jpg

EbuDuhan nickli şahsın Osman G. olduğu ortaya çıktı. Bu şahsın birlikte yaşadığı eski kız arkadaşı sanık Merve N. İse Osman G.'nin yanında sosyal medya uzmanı olarak çalıştığını ve yapılan şantaj olaylarından kesinlikle haberdar olmadığını iddia etti.

Yapılan mahkeme sonucunda hakim, sanık Osman G. hakkında kuvvetli suç şüphesini gösteren delillerin bulunması nedeniyle tutukluluk halinin devam etmesine karar verdi. Bundan sonraki duruşmada, avukatları eşliğinde sanıkların ele geçirdiği müstehcen içerikli özel görüntüler kapalı oturum yapılarak incelenecek.

 

  Yazar: Ayşe Aydoğmuş Teknolojiye dair her şey.

  YORUMLAR

  1000 - karakter kaldı.
  Yorumu gönder

  • Ünlü oyuncuların kabusu hacker yakalandı!

   bu %100 yalan olay yalanmı onu bilmem ama ayyıldız tim konusu yalan ayyıldız tim forumda böyle bi yönetici yok

   Misafir 01 Ocak 2017 20:13 Pazar (0) (0)
  • Ünlü oyuncuların kabusu hacker yakalandı!

   o ebuduhan degildir farklı biridir ebuduhan sanalı bıraktı ama nicki oldugu gibi duruyordu tabi bi salak üstlenmiştir ayyıldıztimde ebuduhan diye bir yönetici yok ve bu tip illegal işler yasak ayyıldıztimde bu tür dolandırıcılık türk halkına ve milletine zarar vermek ihraç sebebi hıncınızı sahte haberler yaparakmı çıkarmaya ugraşıyorsunuz şimdide

   Misafir 22 Kasım 2016 19:20 Salı (0) (0)
  • Ünlü oyuncuların kabusu hacker yakalandı!

   Nickinden ve profilinden anlaşılıyor ki kirli işlerine İslami alet eden daeş zihniyeti. En ağır ceza verilmeli

   Misafir 26 Ekim 2016 14:59 Çarşamba (1) (0)
  • Ünlü oyuncuların kabusu hacker yakalandı!

   Beyaz hacker olarak ülkemizin siber ordusunda çalışsın

   Misafir 21 Ekim 2016 10:35 Cuma (2) (2)
  • Ünlü oyuncuların kabusu hacker yakalandı!

   Sanal mafya en ağır ceza verilmeli. Ve geçlerimiz mafyalık yapacağı yerine yararlı işlerle uğraşması için yönlendirilmeli.

   Misafir 20 Ekim 2016 19:50 Perşembe (1) (0)
  Yorumları Göster