Akıllı Saat

30 bin TL'lik Watch Ultra kimlere hitap ediyor?

Yıllarca aynı tasarımı koruduktan sonra Apple, bilinen formülü değiştirmek için ilk Ultra modelini oluştururken biraz aşırıya gitmiş gibi görünüyor.

30 bin TL'lik Watch Ultra kimlere hitap ediyor?

Apple Watch Ultra ile şirket, kendine özgü dikdörtgen şekli korudu, ancak ıslak veya kuru, sıcak veya soğuk, atabileceğiniz hemen hemen her türlü dış mekan için üretilmiş çok daha sağlam bir cihaz yarattı. Daha dayanıklı kasasından özelleştirilebilir aksiyon düğmesine ve yeni kayışlara kadar, Ultra ve Seri 8'in geri kalanı arasında pek çok görsel fark var. Ancak Apple'ın içeride yaptıkları daha da etkileyici olabilir.

Watch Ultra ile ilgili ilk dikkatinizi çeken şey boyutu. 49 mm'lik cihaz, özellikle yan yana yerleştirdiğinizde, Watch serisinin geri kalanından belirgin şekilde daha büyük.. Fark edeceğiniz bir sonraki özellik, bu modelin Apple'ın diğer giyilebilir ürünlerinden daha kaliteli göründüğü. Elbette, bunu daha pahalı bir cihazla beklersiniz, ancak Apple, en iyi dalış seçeneklerine bile rakip olabilecek akıllı bir model olan gerçek bir dış mekan saati üretmeye başladı.

30 bin TL'lik Watch Ultra kimlere hitap ediyor?

Yeni eylem düğmesi sol tarafta ve tek bir dokunuşla bir dizi etkinlik özelliğine erişmenizi sağlıyor. İlk kez yaptığınızda, Watch Ultra, seçenekler listesinden bir görev atamanızı isteyecek.

Burada egzersiz, dalış ve diğer öğeler var ve bunların tümü, belirli bir uygulamaya girip kaydırmak veya dokunmak zorunda kalmadan temel işlevleri gerçekleştirmenize olanak tanıyor. Elbette, Watch Ultra'nın içindekilerin çoğunun dışarıda test edilmesi gerekecek. Steve Jobs Tiyatrosu'nun hemen dışında kimse dalışa gitmiyor. Ancak, ister koşucu, ister uzun yürüyüşe çıkan kimse veya dalgıç olun, dış mekan için bir sürü özellik var.

Hakkında daha fazla bilgi edindiğimiz bir öğe de yeni sıcaklık sensörü. Hem Series 8 hem de Ultra'da Apple Watch vücut ısısını ölçebilir ve bu istatistikleri Apple Health dahil doğurganlık ve döngü izleme uygulamalarına gönderebilir.

Şirket, Watch'ın bu okumaları gece uyurken alacağını ve herhangi bir şeyi değerlendirmeye başlamadan önce beş güne kadar veriye ihtiyacı olduğunu söylüyor. Dahası, okumalar otomatik ve manuel olarak tetiklenemez, bu nedenle ateşinizin olduğunu düşünüyorsanız, istediğiniz zaman ateşinizi ölçemezsiniz. Bunun yerine Saat, özellikle aile planlaması ve regl takibi için bileğinizdeki bazal vücut sıcaklıklarını izleyerek bu verileri Sağlık ve diğer uyumlu uygulamalara gönderir.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.