Akıllı Saat

Apple Watch 8 rüya gibi bir özellikle geliyor

Apple’ın bu sene piyasaya süreceği yeni akıllı saat modeli Apple Watch Series 8’den beklentiler büyük. Akıllardaki soru ise belli: O özellik gelecek mi?

Apple Watch 8 rüya gibi bir özellikle geliyor

Apple’ın özellikle geçtiğimiz yıl üzerinde çalıştığı ancak Apple Watch Series 7 için yetiştiremediği sıcaklık sensörünün, bu yıl piyasaya sürülecek olan Apple Watch Series 8’de bulunabileceği iddia edildi. İddianın kaynağı ise, bugüne kadar yaptığı tutarlı paylaşımlarla kendini ispatlamış olan ünlü analist Ming-Chi Kuo.

Kuo’ya göre Apple, kullanıcıların vücut sıcaklık seviyelerini ölçecek sensörler üzerinde uzun zamandır çalışıyor. Bununla birlikte şirketin elini kolunu bağlayan ve işlerini zorlaştıran birçok etmen mevcut. İşin donanımsal boyutunda bir sıkıntı olmadığını iddia eden ünlü analist, asıl çözülemeyen problemin yazılım kanadında olduğunu dile getiriyor.

Apple Watch 8 rüya gibi bir özellikle geliyor

Öyle ki vücut sıcaklığının doğru ölçülebilmesi aslında hiç de kolay bir şey değil. Bu durumun sebebi ise, hem vücudun hem de akıllı saatin dışarıdan ilave sıcaklığa maruz kalması ve yazılım olarak bu sıcaklık farkının ayırt edilmesinin güçleşmesi. Ancak Ming-Chi Kuo, Apple’ın bu sorunun üstesinden geldiğini ve büyük ihtimalle de Apple Watch Series 8’de ısı sensörünü göreceğimizi dile getirdi. Tabi şu an için Apple’dan bu konuya ilişkin yapılmış herhangi bir açıklama bulunmuyor.

Diğer taraftan Apple’ın en büyük rakibi Samsung’da ise işler istenildiği gibi gitmiyor. Yine Kuo tarafından dile getirilen iddialara göre, aynı dertlerden muzdarip olan Güney Koreli teknoloji şirketi, henüz bu soruna bir çözüm bulamadığı için Galaxy Watch 5’de ısı sensörüne yer veremeyecek.

Yorumlar
Benjet
Dis fircasi killarindan birini sariya boyayarak buyukyuk technologic basari diye sunmak, bir ton suya bir damla parfum damlatip "bir ton parfumum var" demek gibi bir fark.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.