Apple Watch Ultra bu özelliğiyle hayal kırıklığına uğrattı!

Araba parasına satılan Apple Watch Ultra, siren özelliğiyle 4 dolarlık bir düdükle karşılaştırıldı. Sonuçlar pek iç açıcı değil.

Apple Watch Ultra bu özelliğiyle hayal kırıklığına uğrattı!

Apple Watch Ultra, şirketin sonbahar etkinliğinde yüksek fiyatı ile piyasaya sürülmüştü. Yüksek fiyatı ile dikkat çeken akıllı saat, kullanıcısının zor koşullarda hayatta kalması için yoğun özellikleri de beraberinde getirmekte. Apple Watch Ultra akıllı saatin hayati özellikleri arasında yer alan siren özelliği ise bu defa 4 dolarlık ucuz bir düdük ile karşılaştırdı. Ancak sonuçlar, düdüğün lehine gibi gözüküyor. 800 dolar fiyat etiketiyle tanıtılan akıllı saatin 4 dolarlık düdüğe karşı nasıl yenildiğine birlikte göz atalım.

Apple Watch Ultra, 4 dolarlık düdük karşısında yenilgiye uğradı

Apple Watch Ultra, acil durumlarda size yakın olan insanları uyarmak için 86dB düzeyine kadar ses çıkarabilen siren özelliğini taşımakta. Apple'ın paylaştıklarına göre bu siren özelliği 180 metreye uzaklığa kadar duyulabiliyor.

Tam olarak 800 dolar fiyat etiketiyle tanıtılan bu akıllı saatin ses özelliği, 4 dolarlık bir düdük ile karşılaştırıldı. The Verge tarafından yapılan ses testine göre Apple Watch Ultra'nın siren özelliği, 198 metre uzaklıktan duyulamadı. Ancak 4 dolarlık bir düdükten çıkan sesin neredeyse 400 metreyi aşan uzaklıktan duyulabildiği ifade edildi.

Apple Watch Ultra siren

Böylesine birinci sınıf özelliklerle donatılan bir akıllı saatin 4 dolar değerindeki bir düdüğe karşı yenilmesi hayal kırıklığı yaratıyor. Yine de Apple, Watch Ultra'nın siren menzilinin 180 metre olduğunu belirtmişti. Bu sebepten dolayı Watch Ultra'nın yenilgisine çok da şaşırmamak lazım.