Apple, yeni (Product) Red Apple Watch Series 9'u tanıttı

Apple, (Product) Red serisinin en yeni üyesi Apple Watch Series 9'u piyasaya sürdü. Bu akıllı saat, hem tasarımı hem de özellikleriyle dikkat çekiyor.

Apple, yeni (Product) Red Apple Watch Series 9'u tanıttı

Apple, en son akıllı saati Apple Watch Series 9 için yeni bir (Ürün) Kırmızı renk seçeneği tanıttı. Yeni renk, Apple'ın HIV/AIDS'e karşı küresel mücadelede (RED) ile işbirliği yaptığı ürün yelpazesine katılıyor.

Yeni akıllı saat, kırmızı bir alüminyum kasaya ve uyumlu bir kırmızı Spor Band'a sahip. Apple, Dünya AIDS Günü için özel olarak tasarlanmış Solar Analog gibi yeni kırmızı saat yüzlerini de piyasaya sürdü. Bu özel yüzler, (Ürün) Kırmızı Serisi 9'un canlı renk paletini tamamlıyor.

Akıllı saatin diğer özellikleri standart modele benziyor. Yani yeni bir S9 çipi ve dört çekirdekli nöral motor ile daha hızlı işlem ve geliştirilmiş performans sunuyor. 18 saat pil ömrü, %25 daha iyi dikte doğruluğu ve önceki Seri 8'e göre %30 daha hızlı hız sunuyor.

Apple, yeni (Product) Red Apple Watch Series 9'u tanıttı

Maksimum parlaklık, Seri 8'in iki katı olan 2000 nite kadar çıkıyor. Seri 9, kullanıcıların ekrana dokunmadan saat fonksiyonlarını kontrol etmelerini sağlayan yeni bir çift dokunma jesti getiriyor. Apple Watch Series 9 (Ürün) Kırmızı, Apple'ın çevrimiçi mağazası ve perakende mağazaları aracılığıyla satın alınabilir. Fiyatlar Hindistan'da 41.900 Rs ve ABD'de 399$'dan başlıyor.

Akıllı saatten elde edilen gelirin bir kısmı, Sahra Altı Afrika'daki HIV/AIDS programları için fon sağlayan Küresel Fon'a bağışlanacak. Şirket, 2006 yılından bu yana (RED) ile işbirliği yapıyor. Yeni Apple Watch Series 9 (Ürün) Kırmızı, iPhone 14, iPhone 14 Plus, iPhone 13 ve iPhone SE için mevcut (Ürün) Kırmızı varyantlara katılıyor.