Apple'ın ilk Watch Ultra prototipi ortaya çıktı

FCC belgelerinde ortaya çıkan Apple Watch Ultra prototipi, koyu seramik arka yüzey tasarımıyla dikkat çekiyor.

Apple'ın ilk Watch Ultra prototipi ortaya çıktı

Apple'ın, Apple Watch Ultra için koyu renkli seramik arka yüzey üzerinde denemeler yaptığı, Amerika Birleşik Devletleri Federal İletişim Komisyonu (FCC) ile yapılan belgelendirmelere göre ortaya çıktı.

@ParrotSWD tarafından X/Twitter üzerinde fark edilen belgeler, Apple'ın akıllı saat için başlangıçta daha koyu bir renk seçeneği düşündüğünü, ancak sonunda mevcut titanyum kaplamaya karar verdiğini gösteriyor.

Apple Watch Ultra'nın Eylül 2022'deki çıkışından önce Apple tarafından FCC'ye yapılan başvurunun bir parçası olan belgeler, Apple Watch Series modellerinde bulunan seramik arka yüzeye oldukça benzeyen koyu seramikli bir prototipin resimlerini içeriyor.

Apple'ın ilk Watch Ultra prototipi ortaya çıktı

Prototip, son sürümdeki Apple Watch Ultra'dan farklı olarak, içbükey olmayan plastik görünümlü bir Eylem butonu özelliğine de sahip.

MacRumors'a göre, Apple Watch Ultra'nın FCC dosyalarıyla ilişkili gizlilik maddesinin yakın zamanda sona ermiş olması, koyu seramik prototipin görüntülerinin şimdi ortaya çıkmasına olanak tanımış olabilir.

Apple, şu anda Eylül 2023'te piyasaya sürülen Apple Watch Ultra 2'yi, ilk nesil modelle aynı doğal titanyum renginde sunuyor. Apple Watch Ultra 2'nin lansmanından önce, Apple'ın daha koyu bir renk seçeneği sunabileceğine dair söylentiler vardı, ancak bu gerçekleşmedi.