Akıllı Saat

Bazı Galaxy Watch 5 kullanıcıları, son güncellemeyle birlikte sıkıntı yaşamaya başladı

Akıllı saat sektörünün en önemli isimlerinden biri olan ve sektördeki pazar payını her geçen gün biraz daha arttıran Samsung, son WearOS güncellemesi sonrası bazı olumsuz geri dönüşler almaya başladı.

Bazı Galaxy Watch 5 kullanıcıları, son güncellemeyle birlikte sıkıntı yaşamaya başladı

Akıllı saat sektörü, her geçen gün biraz daha büyüyen ve gelişen bir pazar. Şu an için Apple Watch Series modellerinin piyasaya hakim olduğunu söylemek yanlış olmaz. Ancak daha şaşırtıcı olanı ise, ikincilik için Samsung ile Huawei’in büyük bir rekabet içerisinde olması.

Samsung’un sektörün önde gelen isimlerinden biri olması elbette  ki şaşırtıcı bir durum değil ancak Amerikan ambargosu sonrası birçok sektördeki payları silinme noktasına gelen Huawei’in akıllı saat pazarında hala bu kadar güçlü kalabilmesi gerçekten takdire şayan. Üstelik Huawei modellerinde WearOS işletim sisteminin kullanılamadığı düşünüldüğünde, bu hayranlığımız bir kat daha artıyor.

Bazı Galaxy Watch 5 kullanıcıları, son güncellemeyle birlikte sıkıntı yaşamaya başladı

Öte yandan WearOS işletim sisteminde de her şeyin güllük gülistanlık olduğunu söylemek mümkün değil. Nitekim Samsung tarafından kısa süre önce Galaxy Watch 5 ve Galaxy Watch 4 kullanıcıları için servis edilen güncelleme sonrası birçok kullanıcının Samsung’a hata bildirimlerinde bulunması, burada da işlerin zaman zaman karışabileceğini gösteriyor.

Gelen şikayetlere bakıldığında hemen hepsinin saatin “Uyandırmak için kaldır” özelliğine ilişkin olduğunu görüyoruz. Normal şartlar altında saati görmek isteyen kullanıcının bileğini kaldırmasıyla birlikte saatin aktif duruma geçmesi ve yeterli bir süre bu pozisyonda kalması gerekir. Ancak güncelleme sonrasında bu özelliğin bozulduğunu dile getiren kullanıcılar, saatin ya hiç uyanmadığını ya da birkaç saniye içerisinde yeniden uyku moduna geçtiğini belirtiyor. Bakalım bu konuya ilişkin Samsung cephesinden nasıl bir açıklama gelecek.

Yorumlar
Yusuf Aça
Ben Samsung watch 4 classic 46mm aldım bir hevesle şarjzı hiç gitmiyor en fazla 3 gün dayanıyordu sattım huawei watch gt 3 pro 46mm aldım 10 gün şarjı gidiyor Samsung hayal kırıklığı yarattı
Cevapla
metin
ALMAYIN SAMSUNG DOLANDIRICI
Cevapla
metin
Bazı Galaxy Watch 5 gibi wach 4 de bozuk ekg-kalp ritm-düşme algılama hiçbiri çalışmıyor samsung bizi dolandırıyor kalp ölçümü için tansiyon aleti ile kalibre etmek gerekiyor neden neden oysaki apple wachlarda ekg-kalp ritm ölçme ve düşme algılama hepsi çalışıyor .kısaca Galaxy Watch 5 ve 4 hepsi hatalı ve bu sadeyede dolandırıldık herkes şikayetçi
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.