Akıllı Saat

Fitbit yeni özelliği ile Apple Watch'un önüne geçecek!

Uyku kaliteniz ne kadar iyi? Uyku odanızın ortam gürültüsünü kontrol edebiliyor musunuz? Uyurken sizi dinleyen teknolojik ürünler geliyor.

Fitbit yeni özelliği ile Apple Watch'un önüne geçecek!

Fitbit'in giyilebilir yüksek teknolojik ürünler, bir çok işlevselliği bünyesinde barındırıyor. Çok yakında bünyesine yeni bir özellik katacak olan Fitbit şimdi uyku kalitenizi ölçecek. Uyku döngünüzün bir dökümünü oluşturmak, uyku kalitenizi ölçmek için kalp atış hızınızı ve hareketlerinizi ölçecek. Fitbit, ne kadar iyi ve kaliteli uyuduğunuzu ölçecek. Firmanın Android uygulamasının son sürümü siz uyurken eksiksiz bir horlama ve gürültü algılama özelliği ile geliyor.

Bu sürüm ile adından da anlaşılacağı gibi uykuda kaldığınız süre içerisinde horlama oranınızı belirleyecek. Bunu yaparken akıllı saatinizdeki veya akıllı telefonunuzdaki mikrofonu kullanacaklar. Toplam uyku zamanınızın ne kadarını horladığınızı ne kadarını kaliteli uyuduğunuzu kontrol edecek ve toplam uyku sürenizi üç kategoride yüzdeler ile ifade edecekler. Örneğin, uyku sürenizin %10 ile %40’ını horlayarak geçirdiyseniz, orta derecede bir vaka olarak sınıflandırılıyorsunuz. Sizinle beraber uyuyan eşiniz de horlarsa ayrıca onun için de istatistik sunacak.

Fitbit uyku odanızın ortam gürültüsünü de ayrıca ölçecek. Şirket, 30 dBA veya daha az oranda ölçülendirdiği ‘’çok sessiz’’ oran ile 90 dBA  ve üzeri ölçülendirdiği ‘’çok gürültülü’’ oran arasında bir oran ile uyku ortamınızın ne kadar gürültü olduğunu söyleyecek.

Teknoloji artık hayatımızın her alanında her evresinde bizlerle beraber olmaya ve bizi takip etmeye devam ediyor. Ne dersiniz Fitbit sizi de dinleyecek mi?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.