Akıllı Saat

Galaxy Watch 5 ilk defa ortaya çıktı

Güney Koreli teknoloji devi Samsung tarafından geliştirilen ve yılın ikinci yarısının başlarında satışa sunulması beklenen yeni akıllı saat serisi sertifikasyon sürecinde görüldü.

Galaxy Watch 5 ilk defa ortaya çıktı

Samsung için Galaxy Watch 5 akıllı saat serisi çok önemli bir anlam taşıyor. Bunun sebebi ise, Güney Koreli teknoloji devi Galaxy Watch 4’e kadar inatla Android Wear’a geçmeyi reddetmiş, ancak bir süre sonra Tizen ile bu işin daha fazla yürümeyeceğini anlaması üzerine inadından vazgeçerek Galaxy Watch 4’ü Android Wear işletim sistemiyle piyasaya sürmüştü.

Tabi ilk elin günahı olmaz anlayışıyla, şirketin ilk Wear OS modeli olan Galaxy Watch 4’deki birçok hata büyük ölçüde görmezden gelinmiş, bu hataların bir sonraki modelde telafi edileceği düşünülmüştü. İşte tüm bu sebeplerden dolayı, teknoloji tutkunları Samsung’un Galaxy Watch 5 serisinde nasıl bir performans sergileyeceğini büyük bir dikkatle takip ediyor.

Galaxy Watch 5 ilk defa ortaya çıktı

Güney Koreli şirket ise, bugüne kadar yeni serisini gözlerden uzak tutmayı başarmıştı. Ancak bugün Federal İletişim Komisyonu’ndan (FCC) sertifika almak için veri tabanına girişleri yapılan 3 yeni akıllı saat modelinin Galaxy Watch 5 modelleri olduğu anlaşılınca, bir nevi büyü bozulmuş oldu.

Yapılan araştırmalara göre, sertifikasyon onayı alan SM-R900 kodlu cihazın Galaxy Watch 5 40mm, SM-910 kodlu cihazın Galaxy Watch 44mm ve SM-920 kodlu cihazın ise Galaxy Watch 5 Pro olduğu tespit edilirken, bu cihazlarda 10W kablosuz şarj desteği, NFC, çift frekanslı Wi-Fi desteği gibi özelliklerin olduğu görüldü.

Malzeme kalitesi olarak selefinden çok daha üst seviye materyallerle karşımıza çıkacak olan yeni serinin, Ağustos ayında tanıtılması bekleniyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.