Galaxy Watch 5 selefinden çok daha hızlı şarj olacak

Güney Koreli teknoloji devi Samsung tarafından geliştirilen ve tanıtımına artık sayılı günlerin kaldığı Galaxy Watch 5’den yeni haberler geliyor.

Galaxy Watch 5 selefinden çok daha hızlı şarj olacak

Samsung, oldukça uzun bir zamandır 10 Ağustos’ta gerçekleştireceği Galaxy Unpacked etkinliğine hazırlanıyor. Bugüne kadar paylaşılan sızıntılara baktığımız zaman, Güney Koreli teknoloji devinin bu tanıtım organizasyonunda Galaxy Z Fold 4, Galaxy Z Flip 4, Galaxy Watch 5, Galaxy Watch 5 Pro ve Galaxy Buds 3 modellerini resmen tanıtması beklenirken, bu modellere ilave olacak her yeni cihaz teknoloji tutkunları için büyük sürpriz olacaktır.

Bugüne kadar sızdırılan bilgiler sayesinde, Samsung’un Galaxy Unpacked etkinliğinde tanıtacağı cihazları öğrendiğimiz gibi aynı zamanda bu cihazlara ait birçok bilgiyi de önceden almış olduk. Ancak Galaxy Watch 5 hakkında ortaya atılan son iddia, doğrusu daha önce hiç dillendirilmemişti.

Galaxy Watch 5 selefinden çok daha hızlı şarj olacak

Samsung’a yakınlığıyla bilinen bir internet sitesi tarafından servis edilen habere göre, Galaxy Watch 5 modeli 10W hızlı şarj desteğiyle satışa sunulacak. Bunun manası, eğer Samsung Galaxy Watch 5’de bir önceki model olan Galaxy Watch 4’ün pili kullanılırsa, yeni cihaz selefine göre neredeyse 2 kat daha hızlı şarj olacak. Ancak daha önce paylaşılan sızıntılardan yola çıkarak, yeni akıllı saat modelinde daha büyük bir bataryanın bulunmasını bekliyoruz. Bu durumda da, Galaxy Watch 5’in şarj süresine ilişkin bir tahminde bulunmak bir hayli güçleşiyor.

Bakalım Güney Koreli teknoloji devi, 10 Ağustos’ta merak edilen bu konuya ilişkin özel bir açıklama yapacak mı?