Garmin'in yeni akıllı saat iPhone 15 Pro Max'ten bile pahalı!

Genelde güçlü akıllı saat modelleriyle adından bahsettiren Garmin, bu defa oldukça pahalı bir cihazla karşımıza çıkıyor.

Garmin'in yeni akıllı saat iPhone 15 Pro Max'ten bile pahalı!

Garmin, Tactix 7 serisinin başlangıcından bir buçuk yıl sonra yeni bir modelle geri dönüyor. Orijinal serideki saatler tümüyle transflektif hafıza içeren piksel (MIP) ekran teknolojisini paylaşıyordu. Ancak, yeni modelde bu ekran AMOLED ile değiştirilmiş durumda.

Tactix 7 AMOLED modeli, MIP teknolojisini AMOLED ekranla değiştirerek adını hak ediyor. Bu değişiklik, ekranın çok daha canlı ve çeşitli olmasını sağlıyor. Yeni modelde ekran çözünürlüğü 454 x 454 pikselken, önceki modellerde bu değer 280 x 280 pikseldi.

Özellikle bu modelin dikkat çeken bir özelliği, modern akıllı saatlerde sıkça gördüğümüz daima açık ekran (AOD) modunu desteklemesi. Ancak, bu modun etkinleştirilmesi pil ömrünü 31 günden 11 güne düşürüyor. Eğer hem AOD hem de GPS'i aktif tutarsanız, tahmini kullanım süresi 58 saate kadar düşüyor.

Ekran güncellenmiş olmasına rağmen, diğer anahtar özellikler aynı kaldı. Bunlar arasında 10 ATM su direnci, Garmin’in akıllı saat yazılım paketine erişim ve titanyum bir gövde ile eşleştirilmiş safir ekran lensi bulunuyor. Ayrıca, Tactix 7 serisi 51 mm kasa boyutunu koruyor. Bu model, 1.399,99$ fiyat etiketiyle Amerika dahil birçok pazarda satışa sunuldu.